mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Tecmaxx do pojazdów użytkowych

Tecmaxx do pojazdów użytkowych

W maju na polskim rynku pojawiły się nowe akumulatory wykonane w technologii ołowiowo-wapniowo-srebrowej, przeznaczone do stosowania w pojazdach użytkowych.

Tecmaxx do pojazdów użytkowych

Akumulatory Tecmaxx wyróżniają się wyjątkowo dużymi rezerwami energii, również przy bardzo wysokich i niskich temperaturach. Ponadto dzięki zastosowaniu stopu srebra są w pełni bezobsługowe – w momencie zakupu są wypełnione elektrolitem i naładowane. Nie ma także potrzeby uzupełniania elektrolitu wodą destylowaną w okresie eksploatacji akumulatora.

Innowacyjna koncepcja bezpieczeństwa sprawia, że akumulatory Tecmaxx do pojazdów użytkowych można montować również we wnętrzu pojazdu. Zaprojektowana na nowo pokrywa labiryntowa, wyposażona w korki Security+, gwarantuje stuprocentową szczelność akumulatora w przypadku dużego obciążenia wstrząsami. Do wycieku elektrolitu nie dochodzi nawet wtedy, gdy kąt przechylenia akumulatora sięgnie 90 stopni. Zabezpieczenie umieszczone w pokrywie zapobiega zapłonowi gazu znajdującego się w akumulatorze, przez iskry z niesprawnej instalacji elektrycznej pojazdu. Gazy, które powstają we wnętrzu akumulatora – np. w przypadku przeładowania – odprowadzane są centralnym przewodem. Aktualny stan naładowania akumulatora widoczny jest na wskaźniku Power Control System.

Dzięki zastosowaniu stopu srebra oraz optymalnym właściwościom rozruchowym poszczególne typy akumulatorów Tecmaxx mogą zastąpić od razu kilka akumulatorów o różnej pojemności. Akumulatory Tecmaxx o pojemnościach 140 i 170 Ah będzie można kupić w Polsce w placówkach detalicznych i warsztatach samochodowych sprzedających akumulatory na terenie całego kraju.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!