mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Tesla Powerwall - ekologiczna elektryczność dla domu

Tesla Powerwall - ekologiczna elektryczność dla domu

Amerykański producent elektrycznych aut rozszerza swoją ofertę o system akumulatorów, który pozwoli zmniejszyć domowe rachunki za prąd.

Tesla Powerwall - ekologiczna elektryczność dla domu
Elon Musk, szef Tesli, od jakiegoś czasu zapowiadał zupełnie nowy produkt, który z branżą motoryzacyjną nie ma nic wspólnego. Oto on - Tesla Energy prezentuje system Powerwall, który możemy zainstalować w domu i wydajniej korzystać z elektryczności.

Dzięki doświadczeniu zebranemu przy tworzeniu elektrycznych aut, Tesla zaprojektowała system akumulatorów energii, które mogą być ładowane np. przez panele słoneczne. Inną zaletą Powerwalla jest ładowanie baterii w tych godzinach, w których dostawy prądu są najtańsze i wykorzystywanie skumulowanej energii wtedy, gdy obowiązuje droga taryfa. Powerwall to również zabezpieczenie na wypadek przerwy w dostawie prądu.

System będzie dostępny w kilku wersjach. Bazowy model 7kWh kosztuje w USA 3000 dolarow, a wydajniejszy 10kWh 3500 dolarów. Taki zestaw litowo-jonowych akumulatorów jest sprzedawany w formie eleganckiej skrzynki o wadze 100kg i wymiarach 130x86x18cm, wieszanej na ścianie. Duże przedsiębiorstwa także będą mogły skorzystać z produktu Tesli i kupić za 25 000 dolarów system Powerpack, który daje aż 100kWh energii. Podobne urządzenia były przez ostatnie miesiące testowane w dużych sklepach w USA, m.in. w Wal-Marcie. Latem pierwsze Powerwalle trafią do klientów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla akumulator ekologia

Podobne wiadomości:

Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką

Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2017-09-18

Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne

Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja dopłaci do zakupu nowych aut
Francja dopłaci do zakupu nowych aut
Francuski rząd szuka sposobów na wycofanie z ruchu starszych samochodów, które nie spełniają restrykcyjnych norm emisji spalin. Jeden z pomysłów zakłada dopłaty do nowych samochodów.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic