mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Testowanie... pupą

Testowanie... pupą

Inżynierowie Chevroleta wiedzą, jak dogodzić klientom. Specjalny zespół ekspertów bada różne kształty i rozmiary pośladków, aby stworzyć idealny fotel dla nowego Malibu.

Testowanie... pupą
Najlepsze rezultaty zawsze osiąga się w zespole, dlatego w przypadku konstrukcji siedzeń dla nowego Chevroleta Malibu posłużono się projektem inżynierów z Europy, który następnie odpowiednio zmodyfikowano w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych i Azji. W tym celu wykorzystano na przykład technologię cyfrowego odwzorowywania kształtów pośladków osób o różnej budowie ciała, a także specjalną maszynę testującą, która przy pomocy kilku nakładek w kształcie ludzkiej „pupy” symulowała nacisk tej części ciała na fotel.

„W ten sposób badamy wytrzymałość pianki i innych materiałów zastosowanych w siedzeniu, natomiast naszym ostatecznym celem jest określenie ‘złotego środka’ w kwestii komfortu,” mówi Daniel Cohen, jeden z inżynierów pracujących nad kształtem foteli modelu Malibu. „Chcemy, aby fotel nie był ani za twardy, ani za miękki. Jednym słowem: musi być idealny.”

Ważna jest także ocena prototypów siedzeń przez „żywych testerów”, którzy badają komfort podróżowania na dystansie tysięcy kilometrów. Dzięki temu klient, który usiądzie za kierownicą nowego Malibu poczuje różnicę na własnej... skórze.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Komentuj:

marko1 2011-07-29

"jak dogodzić klientom", jeszcze taki się nie urodził żeby klientowi dogodził

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.