mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Testowanie... pupą

Testowanie... pupą

Inżynierowie Chevroleta wiedzą, jak dogodzić klientom. Specjalny zespół ekspertów bada różne kształty i rozmiary pośladków, aby stworzyć idealny fotel dla nowego Malibu.

Testowanie... pupą
Najlepsze rezultaty zawsze osiąga się w zespole, dlatego w przypadku konstrukcji siedzeń dla nowego Chevroleta Malibu posłużono się projektem inżynierów z Europy, który następnie odpowiednio zmodyfikowano w laboratoriach w Stanach Zjednoczonych i Azji. W tym celu wykorzystano na przykład technologię cyfrowego odwzorowywania kształtów pośladków osób o różnej budowie ciała, a także specjalną maszynę testującą, która przy pomocy kilku nakładek w kształcie ludzkiej „pupy” symulowała nacisk tej części ciała na fotel.

„W ten sposób badamy wytrzymałość pianki i innych materiałów zastosowanych w siedzeniu, natomiast naszym ostatecznym celem jest określenie ‘złotego środka’ w kwestii komfortu,” mówi Daniel Cohen, jeden z inżynierów pracujących nad kształtem foteli modelu Malibu. „Chcemy, aby fotel nie był ani za twardy, ani za miękki. Jednym słowem: musi być idealny.”

Ważna jest także ocena prototypów siedzeń przez „żywych testerów”, którzy badają komfort podróżowania na dystansie tysięcy kilometrów. Dzięki temu klient, który usiądzie za kierownicą nowego Malibu poczuje różnicę na własnej... skórze.

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

marko1 2011-07-29

"jak dogodzić klientom", jeszcze taki się nie urodził żeby klientowi dogodził

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross