mojeauto.pl > motogazeta > Technika > To auto ma największy wyświetlacz

To auto ma największy wyświetlacz

Nowe modele samochodów na różne sposoby starają się zdobyć klientów. Nowa generacja Lexusa GS na przykład może pochwalić się największym w świecie motoryzacji, 12,3-calowym wyświetlaczem z nowym zdalnym sterownikiem dotykowym i wysokiej klasy systemem multimedialnym.

To auto ma największy wyświetlacz
Szerokoekranowy, ciekłokrystaliczny wielofunkcyjny wyświetlacz o przekątnej 12,3 cala, jest największym, jaki do tej pory znalazł się w produkowanym seryjnie samochodzie. Jego wielkość oraz położenie zostały idealnie dobrane pod względem możliwości odczytu jednym spojrzeniem i ograniczenia do minimum odrywania wzroku od sytuacji na drodze. Istnieje możliwość wybrania własnej animacji początkowej, a na podzielonym ekranie można teraz wyświetlać dwa odrębne rodzaje informacji, co ogranicza konieczność przełączania funkcji.

Funkcje wyświetlacza obsługiwane są za pomocą zdalnego sterownika dotykowego Remote Touch, którego obecna druga generacja jeszcze bardziej przypomina mysz komputerową, czyniąc korzystanie z niego bardziej intuicyjnym. Jego ergonomiczne usytuowanie eliminuje konieczność wykonywania zbędnych ruchów, zapewniając przy tym funkcjonalność i wygodę obsługi w komfortowej pozycji przedramienia wspartego na podłokietniku.

Z kolei system nawigacji został rozszerzony o dane TPEG (Transport Protocol Expert Group), zawierające między innymi informacje o bieżącym oraz przewidywanym ruchu drogowym, dostępności miejsc parkingowych i opłatach za nie, co umożliwia wskazanie danego parkingu jako punktu docelowego.

Nowy GS został wyposażony w nowej generacji system audio Mark Levinson Premium Surround Sound. Dzięki technice GreenEdgeTM, obejmującej w pełni cyfrowy wzmacniacz o całkowitej mocy odpowiadającej 835 W, wysokowydajne przetworniki sygnału oraz procesory dźwięku, nowy system zapewnia lepszą dynamikę odtwarzania przy obniżonym o 70% zapotrzebowaniu na energię i mniejszej o 11% masie w porównaniu ze swym poprzednikiem. Charakteryzuje się większą rozdzielczością sygnału, mniejszymi zniekształceniami, znakomitą dynamiką odtwarzania i natychmiastową reakcją. Nowy GS może być wyposażony nawet w 17 wysoce efektywnych głośników.

W celu podniesienia doznań akustycznych, wnętrze samochodu poddane zostało specjalnym modyfikacjom. Obejmują one między innymi usztywnienie pokryć tapicerskich poszycia drzwi w miejscach zamontowania głośników oraz zastosowanie koszy usztywniających wokół samych głośników. Obie zmiany mają na celu wyeliminowanie drgań zakłócających odtwarzany dźwięk.

Także wyświetlacz czołowy został udoskonalony w kierunku zwiększenia wyrazistości obrazu. Dzięki klinowemu profilowi wewnętrznej warstwy foliowej i w efekcie klinowemu przekrojowi szyby, wyświetlany obraz zyskał na ostrości i wyeliminowano efekt podwójnego obrazu. W stosunku do dotychczas pokazywanych danych o prędkości jazdy oraz parametrów operacyjnych radioodtwarzacza, zakres wyświetlanych funkcji został rozszerzony między innymi o tryb SPORT (z funkcją obrotomierza) oraz graficzną wizualizację stopnia ekonomiczności jazdy dla trybu ECO.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Lexus GS
Lexus GS
Cena podstawowa już od: 199 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lexus GS Wszystko o Lexus
Tematy w artykule: Lexus Lexus GS

Podobne wiadomości:

Lexus LS już w polskich salonach

Lexus LS już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-15

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Lexus RX L - 7 osób na pokładzie

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

~mario 2012-04-12

dokładnie o tym samym pomyślałem

Borgir 2012-04-11

Super!!! Tablet z dołączonym samochodem...! >_<

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.