mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Toyota: Hybryda zasilana z kontaktu

Toyota: Hybryda zasilana z kontaktu

W przyszłości do tankowania samochodów z silnikami hybrydowymi będzie służyć tradycyjne gniazdko domowe. Toyota właśnie zapowiedziała rozwój tego typu systemu o nazwie "Plug-in-Hybrid".

Toyota: Hybryda zasilana z kontaktu
Samochody hybrydowe do napędu wykorzystują poza tradycyjnym surowcem jakim jest benzyna także energię elektryczną, która gromadzona jest w dużych rozmiarów bateriach. Toyota postanowiła ułatwić gromadzenie tej energii i rozpoczyna prace nad stworzeniem gniazdek zasilania dzięki którym będzie można „zatankować” w prąd auto także w swoim gospodarstwie domowym.

Do wprowadzenia nowej technologii do powszechnego użytku jeszcze długa droga, jednak istnieje szansa na to, że jeżeli do pomysłu Toyoty przyłączą się kolejni producenci wówczas badania i rozwój będą mogły toczyć się szybciej. Nad podobnym systemem jaki opracowuje Toyota myślą już także inżynierowie z niemiecko-amerykańskiego koncernu DaimlerChrysler, którzy szukają podobnych rozwiązań przede wszystkim dla swoich vanów.

Czytaj także:

Mercedes: W 2008 pierwsza hybryda 2006-07-18

Elektryczna rewolucja 2006-07-18

Wodorowa konferencja 2006-06-13

Nowoczesna hybryda 2006-06-05

Hybryda na tylny napęd 2006-05-22

Tankowanie w domu 2005-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.