mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Toyota: Hybryda zasilana z kontaktu

Toyota: Hybryda zasilana z kontaktu

W przyszłości do tankowania samochodów z silnikami hybrydowymi będzie służyć tradycyjne gniazdko domowe. Toyota właśnie zapowiedziała rozwój tego typu systemu o nazwie "Plug-in-Hybrid".

Toyota: Hybryda zasilana z kontaktu
Samochody hybrydowe do napędu wykorzystują poza tradycyjnym surowcem jakim jest benzyna także energię elektryczną, która gromadzona jest w dużych rozmiarów bateriach. Toyota postanowiła ułatwić gromadzenie tej energii i rozpoczyna prace nad stworzeniem gniazdek zasilania dzięki którym będzie można „zatankować” w prąd auto także w swoim gospodarstwie domowym.

Do wprowadzenia nowej technologii do powszechnego użytku jeszcze długa droga, jednak istnieje szansa na to, że jeżeli do pomysłu Toyoty przyłączą się kolejni producenci wówczas badania i rozwój będą mogły toczyć się szybciej. Nad podobnym systemem jaki opracowuje Toyota myślą już także inżynierowie z niemiecko-amerykańskiego koncernu DaimlerChrysler, którzy szukają podobnych rozwiązań przede wszystkim dla swoich vanów.

Czytaj także:

Mercedes: W 2008 pierwsza hybryda 2006-07-18

Elektryczna rewolucja 2006-07-18

Wodorowa konferencja 2006-06-13

Nowoczesna hybryda 2006-06-05

Hybryda na tylny napęd 2006-05-22

Tankowanie w domu 2005-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.