mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Toyota: Hybryda zasilana z kontaktu

Toyota: Hybryda zasilana z kontaktu

W przyszłości do tankowania samochodów z silnikami hybrydowymi będzie służyć tradycyjne gniazdko domowe. Toyota właśnie zapowiedziała rozwój tego typu systemu o nazwie "Plug-in-Hybrid".

Toyota: Hybryda zasilana z kontaktu
Samochody hybrydowe do napędu wykorzystują poza tradycyjnym surowcem jakim jest benzyna także energię elektryczną, która gromadzona jest w dużych rozmiarów bateriach. Toyota postanowiła ułatwić gromadzenie tej energii i rozpoczyna prace nad stworzeniem gniazdek zasilania dzięki którym będzie można „zatankować” w prąd auto także w swoim gospodarstwie domowym.

Do wprowadzenia nowej technologii do powszechnego użytku jeszcze długa droga, jednak istnieje szansa na to, że jeżeli do pomysłu Toyoty przyłączą się kolejni producenci wówczas badania i rozwój będą mogły toczyć się szybciej. Nad podobnym systemem jaki opracowuje Toyota myślą już także inżynierowie z niemiecko-amerykańskiego koncernu DaimlerChrysler, którzy szukają podobnych rozwiązań przede wszystkim dla swoich vanów.

Czytaj także:

Mercedes: W 2008 pierwsza hybryda 2006-07-18

Elektryczna rewolucja 2006-07-18

Wodorowa konferencja 2006-06-13

Nowoczesna hybryda 2006-06-05

Hybryda na tylny napęd 2006-05-22

Tankowanie w domu 2005-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross