mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Toyota Prius schudnie

Toyota Prius schudnie

Pojawiły się nowe informacje dotyczące przyszłej generacji Toyoty Prius, która ma zadebiutować w okolicach roku 2015. Inżynierowie odchudzą nadchodzącą generację Priusa.

Toyota Prius schudnie
Najnowsze informacje mówią, że Japończycy przy tworzeniu nowego Priusa zastosują  lżejsze materiały i sprawią, że auto będzie mieć bardziej delikatniejsze kształty nadwozia. Auto będzie poruszać się na oponach o zmniejszonym oporze toczenia. Wszystko tak by jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Przy opracowywaniu nowej Toyoty Prius japoński koncern musi zmierzyć się z dużym wyzwaniem, gdyż większość łatwych do opracowania rozwiązań, mających oszczędzać energię już zostało zrealizowanych w poprzednich i w obecnej generacji. Serwis Inside Line dowiedział się że inżynierowie skupią się głównie na zmniejszeniu oporów toczeni i w tej kwestii Toyota intensywnie współpracuje z producentami opon. Kwestie doskonalenia aerodynamiki są drugorzędne.

Ciekawostką jest fakt, że Toyota rozważała budowę nadwozia auta w całości z aluminium jak miało to miejsce w drugiej generacji Priusa. Pomysł ten został porzucony, gdyż koszty produkcji takiego nadwozia mógłby się nie zwrócić.

Czekając na nową generację Priusa możemy być raczej pewni tego, że nie będzie to rewolucja, a ewolucja. Technologia aut hybrydowych została już tak rozwinięta, że powoli wydaję się, ze ludzkość dochodzi do punktu, w którym trzeba będzie znaleźć inne źródło napędu.

Zanim jednak pojawi się  więcej szczegółów dotyczących następnej generacji Priusa to zachęcamy Was abyście sprawdzili jak obecna generacja Toyoty Prius sprawdziła się w naszym teście długodystansowym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.