mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Toyota Prius schudnie

Toyota Prius schudnie

Pojawiły się nowe informacje dotyczące przyszłej generacji Toyoty Prius, która ma zadebiutować w okolicach roku 2015. Inżynierowie odchudzą nadchodzącą generację Priusa.

Toyota Prius schudnie
Najnowsze informacje mówią, że Japończycy przy tworzeniu nowego Priusa zastosują  lżejsze materiały i sprawią, że auto będzie mieć bardziej delikatniejsze kształty nadwozia. Auto będzie poruszać się na oponach o zmniejszonym oporze toczenia. Wszystko tak by jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie paliwa oraz emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Przy opracowywaniu nowej Toyoty Prius japoński koncern musi zmierzyć się z dużym wyzwaniem, gdyż większość łatwych do opracowania rozwiązań, mających oszczędzać energię już zostało zrealizowanych w poprzednich i w obecnej generacji. Serwis Inside Line dowiedział się że inżynierowie skupią się głównie na zmniejszeniu oporów toczeni i w tej kwestii Toyota intensywnie współpracuje z producentami opon. Kwestie doskonalenia aerodynamiki są drugorzędne.

Ciekawostką jest fakt, że Toyota rozważała budowę nadwozia auta w całości z aluminium jak miało to miejsce w drugiej generacji Priusa. Pomysł ten został porzucony, gdyż koszty produkcji takiego nadwozia mógłby się nie zwrócić.

Czekając na nową generację Priusa możemy być raczej pewni tego, że nie będzie to rewolucja, a ewolucja. Technologia aut hybrydowych została już tak rozwinięta, że powoli wydaję się, ze ludzkość dochodzi do punktu, w którym trzeba będzie znaleźć inne źródło napędu.

Zanim jednak pojawi się  więcej szczegółów dotyczących następnej generacji Priusa to zachęcamy Was abyście sprawdzili jak obecna generacja Toyoty Prius sprawdziła się w naszym teście długodystansowym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Sportowa marka od Toyoty

Sportowa marka od Toyoty

Aktualności 2016-11-28

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport