mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Japoński producent bardzo poważnie myśli nad poszerzeniem gamy elektrycznych samochodów. Po nieudanej próbie z modelem RAV4 EV przyszedł czas na rozwiązania, które pozwolą nawiązać bezpośrednią rywalizację z Teslą oraz innymi producentami.

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi
W ostatnich latach Toyota mocno inwestowała w technologie hybrydowe osiągając na tym polu spore sukcesy. Teraz przyszedł czas na auta napędzane silnikami elektrycznymi. Kilka lat temu japoński producent wprowadził na rynek model RAV4 EV, który powstał przy współpracy Tesli. Jednak model był za drogi (kosztował 50 tys. dolarów), a do tego oferował słaby zasięg (zaledwie 166 km), żeby zrobić rynkową karierę. Finalnie sprzedano niecałe 2 tys. egzemplarzy, a produkcję zakończono w 2014 roku.

Toyota nie zamierza poddawać się w tym temacie. Inżynierowie pracują już nad nową platformą dla modeli, które zadebiutują jeszcze przed końcem tej dekady. Jednym z zadań dedykowanego zespołu ds. aut elektrycznych jest praca nad technologią akumulatorów pozwalającą przejechać ponad 300 km bez ładowania.

Nowe, elektryczne modele pojawią się na początku w Japonii, a potem w USA i Chinach. Dopiero na sam koniec nowe modele będą mogły trafić na Stary Kontynent. Producent nie zdradza w tej kwestii zbyt wiele. Wiadomo tylko, że auta elektryczne mają uzupełnić gamę hybryd i samochodów napędzanych wodorem. Nie oznacza to jednak, że Toyota zamierza zaniedbywać pozostałe technologie. Wręcz przeciwnie. W najbliższym czasie zadebiutuje model Supra, który powstaje przy współpracy BMW. Niewykluczone, że po raz kolejny Japończycy podniosą poprzeczkę w temacie hybryd jeszcze wyżej.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota elektryczny samochody elektryczne

Podobne wiadomości:

Samochody elektryczne - nadchodzi rewolucja w...

auto motor i sport 2016-11-29

Wielka koalicja koncernów motoryzacyjnych ma na celu zrewolucjonizować dalekie podróże samochodami elektrycznymi.

Toyota Yaris WRC - oto rajdówka z Japonii

auto motor i sport 2016-12-13

Producent z kraju Kwitnącej Wiśni pokazał światu swoje auto rajdowe, zbudowane na bazie Toyoty Yaris. Japoński producent powraca do WRC po 17 latach.

Komentuj:

~erazm-79 2016-11-15

Na Toyocie jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Mam ją prywatnie, a ostatni wybór na samochód służbowy z Panek też padł właśnie na nią. Jestem pewien, że jeszcze długo będzie przodowała na rynku.

~Erwin 2016-11-09

Rzeczywiście Toyota idzie do przodu jeśli chodzi o nowe technologie. Mnie to cieszy, w przyszłości będziemy mieć duży wybór co do rodzaju napędu. Ja już dzisiaj chętnie jeździłbym elektrycznym autem.

~romek 2016-11-08

toyota jest innowacyjną marką. 20 lat temu nik się nie spodziewał że to będzie lider w sprzedaży hybryd, teraz mirai robi furorę na rynku. kto wie może w przyszłości toyota stanie się też liderem w samochodach elektrycznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej
Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej
Kierowcy jadący autostradą A1 przecierają oczy ze zdumienia. Oto bowiem pojawił się tam niedawno… fotoradar. Został on ustawiony na węźle Sośnica, gdzie trasa A1 łączy się z autostradą A4.