mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Toyota zasilana słońcem

Toyota zasilana słońcem

Według jednego z japońskich dzienników Toyota pracuje nad samochodem zasilanym przez energię słoneczną. Będzie to pierwszy tego typu samochód, stanowiący krok milowy w kwestii produkcji ekologicznych aut.

Toyota zasilana słońcem

Auto korzystałoby z energii słonecznej, która byłaby dostarczana za pomocą specjalnych paneli słonecznych umieszczonych na dachu... domu właściciela samochodu. Dzięki nim auto byłoby doładowywane po zaparkowaniu w garażu. W ten sposób nie byłoby konieczności angażowania tradycyjnego gniazdka kontaktu i zwiększania zużycia prądu. Idąc tym krokiem Toyota zamierza wyprodukować w niedalekiej przyszłości auto, które będzie zasilane całkowicie za pomocą słońca.

Według nieoficjalnych informacji partner technologiczny Toyoty, firma Panasonic, która jest producentem baterii do modeli hybrydowych, zaczęła dynamicznie rozwijać technologie, które wspomogą stworzenie takiego samochodu. Pierwszy krok w kierunku zasilania słonecznego będzie można odczuć już w nowej, odświeżonej wersji Toyoty Prius, która pojawi się w tym roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Prius Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Prius

Podobne wiadomości:

Sportowa marka od Toyoty

Sportowa marka od Toyoty

Aktualności 2016-11-28

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-23

Komentuj:

~harnasx 2009-01-08

Toyota juz dawno miała w pełni elektryczną Rav4 (w nadwoziu poprzedniej generacji) ale "zaciupała" projekt w imię głupiej solidarności z bonzami amerykańskiej motoryzacji. Porażka odkrywać stare na nowo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport