mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Traffic Sign Recognition przeczyta znaki za Ciebie

Traffic Sign Recognition przeczyta znaki za Ciebie

Często nie zwracamy uwagi na znaki, które przy drodze zostały postawione nie dlatego, że ktoś miał taki kaprys. Pojawił się system, który wyręczy nas w odczytywaniu znaków drogowych.

Traffic Sign Recognition przeczyta znaki za Ciebie
Traffic Sign Recognition to system, który poinformuje nas, czy też upomni, że nie zastosowaliśmy się do miniętego znaku drogowego. Technologia została opracowana przez firmę Mobileye Technologies.

TSR wspomagane jest przez kamerę zamontowaną z przodu pojazdu, która z kolei współgra z cyfrową mapą. Kierowca dostaje informacje o wszystkich zakazach, nakaz i ostrzeżeniach jakie napotka na trasie. TSR może być łączony z systemem telematycznym, wykorzystywanym przez firmy transportowe i informować osoby kontrolujące kierowców o ich nieprzepisowej jeździe.

Kamera zamontowana przed przednią szybą przesyła informacje do system, gdzie dane są porównywane z tymi z mapy cyfrowej oraz z tym co przekazuje nawigacja satelitarna. System rozpoznaje znaki, które są oddalone w bok od auta do 10 m i w pionie do 7 metrów. TSR jest wstanie odczytać znaki przy prędkości do 250 km/h.

Komputery i technologia mobilna coraz bardziej ingerują w życie kierowcy. Wszelkiego rodzaju „wspomagacze” pracy za kierownicą, często faktycznie są przydatne, ale często mogą sprawiać, że kierowcy w naszych czasach będą stawać się mniej rozgarnięci niż dawniej, bo będą polegać na systemach i technologiach komputerowych. Oby nie doszło do tego, że egzaminy będą zdawane na symulatorach, a samochody będą sterowane w większości przez roboty i komputery. Postępu jednak nie da się powstrzymać.
Tematy w artykule: znaki drogowe

Podobne wiadomości:

Żółte znaki na drogach - o co chodzi?

Żółte znaki na drogach - o co chodzi?

Finanse i prawo 2018-05-15

Zaktualizowane oznakowanie w Jaworznie

Zaktualizowane oznakowanie w Jaworznie

Polskie drogi 2011-11-15

Komentuj:

~bodzio 2017-02-11

System rozpoznawania znaków jest bardzo wygodny jeśli jedziesz szybciej niż prędkość na znaku to system delikatnie cię o tym ostrzega subtelnym sygnałem dźwiękowym, automatyczne hamowanie przydaje się w korku nie ryzykowałbym pełnego zaufania do systemu w normalnej jeździe - system jest systemem wspomagającym a nie zastępczym jeśli czytałeś instrukcję obsługi powinieneś wiedzieć że system nie używa hamulców - hamuje silnikiem. W VV wszystkie systemy możesz w każdej chwili "zerwać" i " jechać samodzielnie" robisz to intuicyjnie nie musisz nawet czytać instrukcij obsługi. Wszystkie te bajery uprzyjemniają jazdę i powodują że jesteś mniej zmęczony ale wrunek - zdrowy rozsądek systemy cię wspomagają nie mają ambicji zastępowania kierowcy przynajmniej na razie

~pawian 2012-06-19

no i to jest kolejna bzdura, która się na wsi nie sprawdzi, mamy taki znak św Krzycha na wysokości głowy i STOP na wysokości kolana (rura od znaku wpadła w torf) nikt nie zwraca na nie uwagi. tory rozmontowali 12 lat temu, ale znaki zostały. co w takim wypadku ? jak zadziała taki system? i jak zadziałają inne systemy połączone z układem hamulcowym ? jesce jedno, u sąsiad widziałem w szmecwagenie system hamujący przed przeszkodą a jeśli nie zdążymy wyhamować i żeby ocalić inny pojazd będziemy musieli rozbić własny, na pobocze nie zjedziemy bo system utrzymania toru sie uaktywni, kibola tez nie rozjedziemy, ciśniesz gaz a on hamuje. PARANOJA. a raczej pełna kontrola

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando