mojeauto.pl > motogazeta > Technika > VW wprowadza nową nawigację

VW wprowadza nową nawigację

Producent z Wolfsburga wprowadza nowy element do wyposażenia Tourana. Jest najnowsza generacja nawigacji połączonej z multimedialnym kombajnem, w którym położono nacisk na prostotę obsługi oraz zmaksymalizowanie funkcjonalności.

VW wprowadza nową nawigację

Po raz pierwszy w tego typu urządzeniu stosowanym w Volkswagenach będzie można używać dotykowego wyświetlacza, aby operować funkcjami. Pomimo tego po jego bokach dołączono przyciski i manipulatory, którymi będzie można w szybki korzystać z funkcji jakie oferuje. W sercu kwadratowej skrzynki umieszczono procesor pozwalający korzystać ze standardu 750 MIPS, pozwalającym wykonywać do miliona instrukcji na sekundę. Użytkownik  będzie mógł wykorzystywać dysk twardy o pojemności 30 gigabajtów, aby przechowywać mapy do nawigacji oraz plików multimedialnych.

Ciekłokrystaliczny wyświetlacz będzie pokazywać mapy w formacie panoramicznym (16:9). Jego jakość jest na tyle wystarczają aby oglądać ostre i wyraźne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, a także odtwarzać filmy poprzez wbudowany odtwarzacz DVD, obsługujący format MP3 oraz WMA. Dodatkowo na przednim panelu został umieszczony czytnik kart SD, pozwalający "wrzucać" na twardy dysk dodatkowe pliki z muzyką.

Multimedialna nawigacja od Volkswagena będzie bez żadnych problemów współpracować ze standardowym systemem głośników dostępnym w Touranie. RNS 510 będzie można zamówić w opcji za około 6-7 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Nawigacja w każdym samochodzie (2007-05-15)

Mobilne kino w Audi A6 (2007-04-20)

Nawigacja włączona, mózg odłączony (2006-12-29)

Komentuj:

~DWB 2007-06-19

A mapy Polski i tak nie bedzie... poza tym lepiej kupic palmtopa z gpsem a za 5-6tys. reszty pojechac sobie w podroz po Europie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.