mojeauto.pl > motogazeta > Technika > VW wprowadza nową nawigację

VW wprowadza nową nawigację

Producent z Wolfsburga wprowadza nowy element do wyposażenia Tourana. Jest najnowsza generacja nawigacji połączonej z multimedialnym kombajnem, w którym położono nacisk na prostotę obsługi oraz zmaksymalizowanie funkcjonalności.

VW wprowadza nową nawigację

Po raz pierwszy w tego typu urządzeniu stosowanym w Volkswagenach będzie można używać dotykowego wyświetlacza, aby operować funkcjami. Pomimo tego po jego bokach dołączono przyciski i manipulatory, którymi będzie można w szybki korzystać z funkcji jakie oferuje. W sercu kwadratowej skrzynki umieszczono procesor pozwalający korzystać ze standardu 750 MIPS, pozwalającym wykonywać do miliona instrukcji na sekundę. Użytkownik  będzie mógł wykorzystywać dysk twardy o pojemności 30 gigabajtów, aby przechowywać mapy do nawigacji oraz plików multimedialnych.

Ciekłokrystaliczny wyświetlacz będzie pokazywać mapy w formacie panoramicznym (16:9). Jego jakość jest na tyle wystarczają aby oglądać ostre i wyraźne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, a także odtwarzać filmy poprzez wbudowany odtwarzacz DVD, obsługujący format MP3 oraz WMA. Dodatkowo na przednim panelu został umieszczony czytnik kart SD, pozwalający "wrzucać" na twardy dysk dodatkowe pliki z muzyką.

Multimedialna nawigacja od Volkswagena będzie bez żadnych problemów współpracować ze standardowym systemem głośników dostępnym w Touranie. RNS 510 będzie można zamówić w opcji za około 6-7 tysięcy złotych.

Czytaj także:

Nawigacja w każdym samochodzie (2007-05-15)

Mobilne kino w Audi A6 (2007-04-20)

Nawigacja włączona, mózg odłączony (2006-12-29)

Komentuj:

~DWB 2007-06-19

A mapy Polski i tak nie bedzie... poza tym lepiej kupic palmtopa z gpsem a za 5-6tys. reszty pojechac sobie w podroz po Europie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.