mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Valvoline wprowadza nowe oleje

Valvoline wprowadza nowe oleje

W styczniu 2005 firma Valvoline poszerza swoją ofertę o dwa nowe produkty z rodziny MaxLife: Maxlife Diesel 10W 40 oraz MaxLife Synthetic 5W 40, opracowanych do silników z przebiegiem powyżej 100.000 km.

Valvoline wprowadza nowe oleje

Po przejechaniu 100.000 km nawet najlepszy silnik zaczyna wykazywać pierwsze oznaki starzenia. Pogarsza się kompresja, zużywają się pierścienie, a zawory tracą swą szczelność, zwiększa się zużycie oleju i paliwa, zaczynają się pojawiać wycieki oleju z silnika. W celu sprostania odmiennym warunkom pracy takiego silnika oraz ochrony i dbałości o najbardziej narażone na zużycie elementy silnika firma Valvoline opracowała oleje MaxLife.

Oleje silnikowe MaxLife zostały oparte na specjalnej formule chemicznej UCT (Unique Chemical Technology). Dzięki tej zaawansowanej technologii oleje MaxLife spowalniają proces starzenia i wydłużają żywotność starszych silników. Unikalny system dodatków skutecznie regeneruje i poprawia elastyczność uszczelek, zapobiega wyciekom i minimalizuje zużycie oleju. Zmniejsza powstawanie osadów i zapobiega utlenianiu się oleju. Ułatwia rozruch silnika w niskich temperaturach.  

Olej MaxLife Diesel 10W 40 - pierwszy olej silnikowy dla samochodów z silnikiem diesla, przewyższa wymagania jakościowe: API CF oraz ACEA B3-98 i może być stosowany wszędzie tam, gdzie producent pojazdu zaleca olej o tych kwalifikacjach. MaxLife Synthetic 5W 40 - w pełni syntetyczny olej typu premium dla silników nowoczesnych długo używanych oraz z dużym przebiegiem posiada aprobaty API SL/CF, ACEA A3, B3, B4, VW 502.00/505.00, MB 299.1 i 229.3, BMW LL-98.

Tematy w artykule: olej silnikowy

Podobne wiadomości:

Namieszałeś? Zobacz, czy będzie problem

Namieszałeś? Zobacz, czy będzie problem

Technika 2014-08-27

W każdym samochodzie jest co najmniej kilka układów, których działanie opiera się na wykorzystaniu specjalistycznej cieczy. Każdy z nich ma swoje określone parametry i działanie. Jednak na rynku znajduje się wiele rodzajów płynów eksploatacyjnych i czasami możemy przez przypadek je wymieszać. Na co trzeba uważać?

Kody olejowe - co oznaczają

Kody olejowe - co oznaczają

Serwis auta 2016-07-13

Komentuj:

Alko-maty 2017-11-07

Najważniejsze że jesteś z niego zadowolony, ja osobiście bazuję na oleju Motul lub Liquy Moly, pełnym syntetyku 5w40 i również mogę polecić. Alko-maty.pl

~Kopernik 2017-10-31

ja już tez od dawna kupuje 10W-40, ale jestem wierny jednej marce: https://k2.com.pl/produkty/k2-texar-10w-40-benzin-diesel-lpg-1-l?utm_source=ws działa dobrze węc nie wymieniam :) a i cen a i bardzo pasuje

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross