mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen coraz śmielej kroczy ku nowoczesnym rozwiązaniom w swoich samochodach, właśnie  zaprezentował swój pomysł na wnętrze autonomicznego samochodu.

Volkswagen Gira - przyszłość podróży
Volkswagen w ostatnim czasie co rusz zaskakuje nas nowymi pomysłami i planami na przyszłość. Najpierw dowiedzieliśmy się, że koncern chce do 2025 roku mieć w swojej ofercie 30 modeli napędzanych elektrycznymi silnikami i być może stworzy własną fabrykę akumulatorów. Dzisiaj rano dowiedzieliśmy się o dołączeniu grupy Volkswagen AG do programu stworzenia sieci superszybkich stacji ładowania. Volkswagen zaprezentował też zdjęcia wnętrza nowego koncepcyjnego pojazdu o nazwie Gira.

Volkswagen Gira jest konceptem pokazującym wnętrze autonomicznego samochodu. Zaprojektowany jest z myślą o dalekich podróżach, podczas których ma zapewniać jak najwięcej odpoczynku osobom, które będą z niego korzystać. Ma to być wnętrze w pełni autonomicznego samochodu, dla tego dotychczasowy kierowca może korzystać ze wszystkich możliwości razem z innymi pasażerami.

Wnętrze jest bardzo minimalistyczne. Z przodu widać wielofunkcyjna kierownicę i ekran wyświetlający najważniejsze wskazania np. aktualną prędkość czy wskazania nawigacji. Po przejściu w tryb autonomiczny, mogą się złożyć by nie zabierać potrzebnej przestrzeni. Przednie fotele można odwrócić w kierunku pasażerów siedzących w drugim rzędzie. Wszystkie można w razie potrzeby położyć. Jeśli jednak pasażerowie nie będą mieli ochoty spać o ich rozrywkę mają zadbać cztery rozkładane ekrany systemu multimedialnego. Dzięki unoszonym do góry drzwiom ułatwiony ma być dostęp do wnętrza auta.

Zanim jednak pomysł ten będzie mógł być zrealizowany w produkcyjnych samochodach minie trochę czasu. Technologia umożliwiająca jazdę w pełni autonomicznym pojazdem musi zostać udoskonalona, jednak Niemcy pokazują w jaki sposób będzie można ją wykorzystać w przyszłości. Volkswagen będzie prezentować swoją wizję na wystawie o nazwie „Zukunft in Serie – Making the future real” w DRIVE. Volkswagen Group Forum w Berlinie. Wystawę będzie można oglądać w godzinach 10:00-20:00 od 1 grudnia 2016 roku do 28 lutego 2017 roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.