mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen coraz śmielej kroczy ku nowoczesnym rozwiązaniom w swoich samochodach, właśnie  zaprezentował swój pomysł na wnętrze autonomicznego samochodu.

Volkswagen Gira - przyszłość podróży
Volkswagen w ostatnim czasie co rusz zaskakuje nas nowymi pomysłami i planami na przyszłość. Najpierw dowiedzieliśmy się, że koncern chce do 2025 roku mieć w swojej ofercie 30 modeli napędzanych elektrycznymi silnikami i być może stworzy własną fabrykę akumulatorów. Dzisiaj rano dowiedzieliśmy się o dołączeniu grupy Volkswagen AG do programu stworzenia sieci superszybkich stacji ładowania. Volkswagen zaprezentował też zdjęcia wnętrza nowego koncepcyjnego pojazdu o nazwie Gira.

Volkswagen Gira jest konceptem pokazującym wnętrze autonomicznego samochodu. Zaprojektowany jest z myślą o dalekich podróżach, podczas których ma zapewniać jak najwięcej odpoczynku osobom, które będą z niego korzystać. Ma to być wnętrze w pełni autonomicznego samochodu, dla tego dotychczasowy kierowca może korzystać ze wszystkich możliwości razem z innymi pasażerami.

Wnętrze jest bardzo minimalistyczne. Z przodu widać wielofunkcyjna kierownicę i ekran wyświetlający najważniejsze wskazania np. aktualną prędkość czy wskazania nawigacji. Po przejściu w tryb autonomiczny, mogą się złożyć by nie zabierać potrzebnej przestrzeni. Przednie fotele można odwrócić w kierunku pasażerów siedzących w drugim rzędzie. Wszystkie można w razie potrzeby położyć. Jeśli jednak pasażerowie nie będą mieli ochoty spać o ich rozrywkę mają zadbać cztery rozkładane ekrany systemu multimedialnego. Dzięki unoszonym do góry drzwiom ułatwiony ma być dostęp do wnętrza auta.

Zanim jednak pomysł ten będzie mógł być zrealizowany w produkcyjnych samochodach minie trochę czasu. Technologia umożliwiająca jazdę w pełni autonomicznym pojazdem musi zostać udoskonalona, jednak Niemcy pokazują w jaki sposób będzie można ją wykorzystać w przyszłości. Volkswagen będzie prezentować swoją wizję na wystawie o nazwie „Zukunft in Serie – Making the future real” w DRIVE. Volkswagen Group Forum w Berlinie. Wystawę będzie można oglądać w godzinach 10:00-20:00 od 1 grudnia 2016 roku do 28 lutego 2017 roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3