mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volkswagen i Apple stworzą samochód

Volkswagen i Apple stworzą samochód

Niedawno w mediach pojawiły się pogłoski o tym, że Steve Jobs z Apple spotkał się z prezesem Volkswagena, Martinem Winterkornem. Mieli oni rozmawiać na temat współpracy na najbliższą przyszłość. Najprawdopodobniej owocem ich porozumienia będzie naszpikowany multimediami samochód.

Volkswagen i Apple stworzą samochód

Eksperci z branży spekulują o tym, że VW w porozumieniu z Apple zamierzają stworzyć coś w stylu samochodu o nazwie "iCar", czyli konceptu, w którym będzie położony nacisk na urządzenia multimedialne oraz ich sprzężenie z najnowszymi technologiami.

 Apple współpracuje obecnie z wieloma producentami samochodów oferujących w opcji możliwość podłączenia iPoda w aucie. Pojazdy wyposażone w te urządzenia są w stanie po podłączeniu przekazywać dźwięk z iPoda do zamontowanych w ich wnętrzu głośnikach. Volkswagen również nie próżnuje w temacie multimediów w samochodzie. Jego inżynierowie pracują nad integracją systemu nawigacji z systemem Google Maps oraz zwiększenie funkcjonalności komputera montowanego w autach tej marki.

Apple nie jest jedynym producentem komputerów, który stara się o zwiększanie udziałów w branży moto. Innym przykładem jest Microsoft, który zamierza instalować swoje oprogramowanie w samochodach marki Ford, Lincoln oraz Mercury.

Czytaj także:

Google w BMW (2007-08-03)

Nawigacja od Apple dla Mercedesa (2007-06-22)

VW i Google robią nawigację (2006-03-14)

Komentuj:

~Aqq 2007-09-11

Oj! To będzie samochód mi się powiesił! Oby nie na drzewie przy serpentynie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.