mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volkswagen i Apple stworzą samochód

Volkswagen i Apple stworzą samochód

Niedawno w mediach pojawiły się pogłoski o tym, że Steve Jobs z Apple spotkał się z prezesem Volkswagena, Martinem Winterkornem. Mieli oni rozmawiać na temat współpracy na najbliższą przyszłość. Najprawdopodobniej owocem ich porozumienia będzie naszpikowany multimediami samochód.

Volkswagen i Apple stworzą samochód

Eksperci z branży spekulują o tym, że VW w porozumieniu z Apple zamierzają stworzyć coś w stylu samochodu o nazwie "iCar", czyli konceptu, w którym będzie położony nacisk na urządzenia multimedialne oraz ich sprzężenie z najnowszymi technologiami.

 Apple współpracuje obecnie z wieloma producentami samochodów oferujących w opcji możliwość podłączenia iPoda w aucie. Pojazdy wyposażone w te urządzenia są w stanie po podłączeniu przekazywać dźwięk z iPoda do zamontowanych w ich wnętrzu głośnikach. Volkswagen również nie próżnuje w temacie multimediów w samochodzie. Jego inżynierowie pracują nad integracją systemu nawigacji z systemem Google Maps oraz zwiększenie funkcjonalności komputera montowanego w autach tej marki.

Apple nie jest jedynym producentem komputerów, który stara się o zwiększanie udziałów w branży moto. Innym przykładem jest Microsoft, który zamierza instalować swoje oprogramowanie w samochodach marki Ford, Lincoln oraz Mercury.

Czytaj także:

Google w BMW (2007-08-03)

Nawigacja od Apple dla Mercedesa (2007-06-22)

VW i Google robią nawigację (2006-03-14)

Komentuj:

~Aqq 2007-09-11

Oj! To będzie samochód mi się powiesił! Oby nie na drzewie przy serpentynie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.