mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volkswagen nie będzie dzielił się swoją technologią

Volkswagen nie będzie dzielił się swoją technologią

Volkswagen zdradził, że będzie w stanie udostępnić do sprzedaży innym producentom swoją najnowszą platformę MQB, która została opracowana dla nowego Golfa, Audi A3 oraz Seata Leona. Nie stanie się to jednak szybko.

Volkswagen nie będzie dzielił się swoją technologią
Platforma MQB została stworzona przez koncern Volkswagena aby jak najlepiej obniżyć koszty produkcji modeli koncernu VAG. Na tej platformie mogą powstawać auta wielkości zarówno VW Polo, ale i Passata. Dzięki temu Volkswagen może budować kilka modeli na jednej linii produkcyjnej.

Niemiecki koncern z Wolfsburga w przeciągu czterech lat wydał aż ok. 60 miliardów euro na opracowanie platformy MQB, która po raz pierwszy została użyta w pokazanej w Genewie, nowej Audi A3. Platforma MQB trafi do 6 milionów egzemplarzy aut koncernu VAG, które zostaną wyprodukowane do roku 2018.

"Następne dwa lata będą dla nas bardzo ekscytujące i w tym czasie chcemy zatrzymać tą technologię dla siebie. Nie chcemy się dzielić naszą doskonałością", powiedział serwisowi Autocar Michael Macht, Członek Zarządu ds. produkcji w VAG. "Jednak w średniej i dłuższej perspektywie możemy sprzedać tę technologię. Chcemy spojrzeć na możliwości i ocenić czy miało to wszystko sens", dodał Macht.

Jeśli wydajesz miliardy na opracowanie nowego rozwiązania technologicznego to nie chcesz się nim z nikim dzielić, chcesz być o krok od konkurencji. Takie jest właśnie zrozumiałe działanie koncernu VAG. Jeśli koncern mówi już o sprzedaży technologii to nie dziwi fakt, że zrobi to w dalekiej przyszłości, wtedy, kiedy opracuje nową technologię, a na tej przestarzałej będzie mógł jeszcze zarobić.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~przemo13 2012-03-30

czyli wychodzi po 10 000 euro na samochód

Pacio 2012-03-29

Myślę że po wprowadzeniu już nowych wersji obojętnie jakich aut z tego właśnie koncernu ceny jeszcze powinny zejść w dół...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.