mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volkswagen przedstawia 1.5 TSI evo

Volkswagen przedstawia 1.5 TSI evo

Podczas konferencji prasowej na Vienna Motor Symposium Volkswagen zaprezentował światu swój najnowszy silnik oznaczony jako EA211 TSI evo. Jest to nowa jednostka o pojemności 1,5 litra, która będzie mocniejsza i jeszcze bardziej oszczędna niż poprzednicy.

Volkswagen przedstawia 1.5 TSI evo
Pierwszym silnikiem z rozwiniętej rodziny EA211 będzie jednostka TSI o pojemności 1,5 litra o mocy 128 i 147 KM. Silnik zadebiutuje pod koniec tego roku, dlatego niektóre detale są jeszcze owiane tajemnicą. Wiadomo tylko, że jednostka oznaczona jako "evo" pracuje w cyklu Millera i posiada wysoki stopień sprężania wynoszący 12.5:1. Turbosprężarka zastosowana w tej jednostce posiada zmienną geometrię, która znacząco poprawia reakcję silnika przy niskich obrotach. Maksymalny moment obrotowy o wartości 200 Nm jest dostępny już przy 1300 obr./min.

Inżynierowie Volkswagena nie skupiali się tylko na osiągach. Nowy motor ma być o 10 procent oszczędniejszy w porównaniu z poprzednią jednostką 1.4 TSI, która produkuje 123 KM. Dzięki systemowi dezaktywacji cylindrów, który będzie instalowany w standardzie, uda się zaoszczędzić nawet na litrze paliwa na sto kilometrów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~antyVV 2016-04-30

Przyznaję pełna rację . Silniki TSI po 50 tyś nadają się do kapitalnego remontu, wymiana rozrządu to tylko początek, potem głowica, wypalone tłoki i bóg raczy wiedzieć czy się nie rozpadną po 80 tyś. Niemcy potrafią produkować obecnie tylko szrot. Zawiedli cały świat, ja już nigdy nie kupię niemieckiego szrotu. Najsmutniejsze jest to że nie uznają żadnych reklamacji i tłumaczą się że to pojedyncze przypadki. Dopiero jak ich przycisnęli amerykanie to padli na kolana. Tacy to oszuści.

~Zoltar90 2016-04-29

Jest takie powiedzenie: Historia lubi się powtarzać, wiec można przypuszczać, że te silniki to kolejne motoryzacyjne buble, które będą rujnować finansowo właścicieli aut wyposażonych w te silniki!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.