mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volvo XC90 - kolejne szczegóły

Volvo XC90 - kolejne szczegóły

Ostatnio zobaczyliśmy jak prezentuje się wnętrze nowej generacji Volvo XC90. Dziś Szwedzki producent przedstawia szczegóły dotyczące elektroniki i multimediów, które pojawią się w nowym modelu.

Volvo XC90 - kolejne szczegóły
Volvo w nowym XC90 postanowiło pójść w kierunku, który jak dotąd obrał jeden producent - Tesla. Chodzi o konsolę centralną. Głównym elementem w modelu S jest duży ekran dotykowy przypominający swoimi rozmiarami tablet. Na bardzo zbliżone rozwiązanie zdecydowało się Volvo w nowym XC90.

Centralnym punktem konsoli  środkowej jest ekran dotykowy o przekątnej 12.3 cala. Ekran pozwala na swobodne korzystanie m.in. z serwisów oferujących streaming muzyki, aplikacji Park and Play. Dodatkowo ekran współpracuje z systemem MirrorLink dla oprogramowania iOS.

"Współczesne samochody oferują kierowcy coraz więcej funkcji i aplikacji związanych z dostępem do Internetu. Multimedia, rozrywka, nawigacja – to wszystko może rozpraszać kierowcę. Staraliśmy się znaleźć klucz, by obsługa tego wszystkiego była prosta, a użytkownik był maksymalnie skupiony na prowadzeniu auta"
– powiedział Dr Thomas M. Müller, Vice President Electrics/Electronics & E-propulsion w Volvo Car Group.To co spotkamy w nowym Volvo XC90 to technologia Volvo Sensus, która korzysta z ekranu dotykowego, komend głosowych i ekranu head-up display. Niektóre z informacji będą prezentowane na wyświetlaczu zegarów auta(mapy i wskazówki nawigacji czy też info o odtwarzanej muzyce).

Nowe Volvo XC90 będzie umożliwiać znalezienie miejsc parkingowych wraz z ich cenami. Samochód dzięki swoim systemom znajdzie w najbliższej okolicy restauracje i poda nam dostępne w nich menu. Ciekawostką jest, że auto "umówi nas" na serwis i co więcej - wyśle informacje jakie materiały eksploatacyjne będą potrzebne. W nowym XC90 technologia będzie bardzo rozwinięta, ale Szwedzi deklarują, że obsługa nowego systemu będzie prosta i bardzo intuicyjna.  Volvo przy tworzeniu rozwiązań z dziedziny elektroniki i multimediów dla nowego XC90 korzystało z pomocy renomowanych firm zewnętrznych. Apple dostarczyło system CarPlay, Ericsson stoi za rozwiązaniami i aplikacjami zawieszonymi w chmurze. Systemy nawigacyjne to gwarancja firmy HERE.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 258 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo XC90 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo XC90

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Volvo XC60 - pierwsze teasery

Aktualności 2017-02-28

Nowe Volvo XC90 z innowacyjnym silnikiem

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo twierdzi, że nowe XC90 będzie najmocniejszym i najczystszym SUV-em na świecie. Nowy innowacyjny silnik w połączeniu z motorem elektrycznym ma mieć ok. 400 KM i 640 Nm.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.