mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volvo XC90 - kolejne szczegóły

Volvo XC90 - kolejne szczegóły

Ostatnio zobaczyliśmy jak prezentuje się wnętrze nowej generacji Volvo XC90. Dziś Szwedzki producent przedstawia szczegóły dotyczące elektroniki i multimediów, które pojawią się w nowym modelu.

Volvo XC90 - kolejne szczegóły
Volvo w nowym XC90 postanowiło pójść w kierunku, który jak dotąd obrał jeden producent - Tesla. Chodzi o konsolę centralną. Głównym elementem w modelu S jest duży ekran dotykowy przypominający swoimi rozmiarami tablet. Na bardzo zbliżone rozwiązanie zdecydowało się Volvo w nowym XC90.

Centralnym punktem konsoli  środkowej jest ekran dotykowy o przekątnej 12.3 cala. Ekran pozwala na swobodne korzystanie m.in. z serwisów oferujących streaming muzyki, aplikacji Park and Play. Dodatkowo ekran współpracuje z systemem MirrorLink dla oprogramowania iOS.

"Współczesne samochody oferują kierowcy coraz więcej funkcji i aplikacji związanych z dostępem do Internetu. Multimedia, rozrywka, nawigacja – to wszystko może rozpraszać kierowcę. Staraliśmy się znaleźć klucz, by obsługa tego wszystkiego była prosta, a użytkownik był maksymalnie skupiony na prowadzeniu auta"
– powiedział Dr Thomas M. Müller, Vice President Electrics/Electronics & E-propulsion w Volvo Car Group.To co spotkamy w nowym Volvo XC90 to technologia Volvo Sensus, która korzysta z ekranu dotykowego, komend głosowych i ekranu head-up display. Niektóre z informacji będą prezentowane na wyświetlaczu zegarów auta(mapy i wskazówki nawigacji czy też info o odtwarzanej muzyce).

Nowe Volvo XC90 będzie umożliwiać znalezienie miejsc parkingowych wraz z ich cenami. Samochód dzięki swoim systemom znajdzie w najbliższej okolicy restauracje i poda nam dostępne w nich menu. Ciekawostką jest, że auto "umówi nas" na serwis i co więcej - wyśle informacje jakie materiały eksploatacyjne będą potrzebne. W nowym XC90 technologia będzie bardzo rozwinięta, ale Szwedzi deklarują, że obsługa nowego systemu będzie prosta i bardzo intuicyjna.  Volvo przy tworzeniu rozwiązań z dziedziny elektroniki i multimediów dla nowego XC90 korzystało z pomocy renomowanych firm zewnętrznych. Apple dostarczyło system CarPlay, Ericsson stoi za rozwiązaniami i aplikacjami zawieszonymi w chmurze. Systemy nawigacyjne to gwarancja firmy HERE.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 275 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo XC90 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo XC90

Podobne wiadomości:

Nowe Volvo XC90 z innowacyjnym silnikiem

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo twierdzi, że nowe XC90 będzie najmocniejszym i najczystszym SUV-em na świecie. Nowy innowacyjny silnik w połączeniu z motorem elektrycznym ma mieć ok. 400 KM i 640 Nm.

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Nowe Volvo S60 zadebiutowało

Premiery 2018-06-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.