Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volvo dla alergika

Volvo dla alergika

Dla milionów alergików walczących każdego lata z uporczywym katarem, kichaniem oraz opuchlizną na oczach, Volvo znalazło radę. Pakiet CZIP (Clean Zone Interior Package) stwarza hipoalergiczne otoczenie dla osób cierpiących na tego typu dolegliwości.

Volvo dla alergika

Pakiet ten dostępny jest w najnowszej odsłonie modelu Volvo S80. W jego skład wchodzą materiały wykończeniowe wnętrza, które nie "łapią" kurzu, takie jak okładziny z naturalnej gumy zamiast materiałów tekstylnych. Zastosowano tam także tapicerkę, która spełnia wymagania ustanowione przez Szwedzki Związek ds. Alergii i Chorób Płuc. Kolejną nowością jest unikalny, zdalnie sterowany system odpowiedzialny za wentylację kabiny, który automatycznie odświeża wnętrze samochodu, gdy tylko zostanie on otwarty przez pilota zdalnego sterowania.

Hugh Reid, dyrektor zarządzający Volvo Car UK, twierdzi, że cały czas wzrasta liczba osób cierpiących z powodu alergii, a stan powietrza wewnątrz samochodu jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na kondycję kierującego. Dlatego też dołożono wszelkich starań, aby materiały użyte wewnątrz samochodu spełniały międzynarodową normę Oeko-Tex 100. W skład opisywanego pakietu wchodzi także system IAQS (Interior Air Quality System) wraz z filtrem pyłkowym, które nieustannie monitorują poziom szkodliwych substancji takich jak tlenki węgla, tlenki azotu. Jeśli ich ilość przekracza normę, zewnętrzne wloty powietrza zostają zamknięte.

Większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak potencjalnie niebezpieczne substancje wydzielają się z materiałów użytych wewnątrz samochodu, szczególnie podczas upałów. W Volvo stosowane są jednak materiały, które spełniają wymogi normy Oeko-Tex 100 i posiadają certyfikaty, co oznacza, że są wolne od niebezpiecznych substancji. Cena pakietu CLIZ w przeliczeniu to około 600 złotych, więc jak widać nie jest to duży koszt  w zamian za  komfort i spokój podróżowania.

Czytaj także:

Anty-alergiczny Ford (2006-04-28)

Antyalergiczny Focus (2005-05-11)

Hella radzi, by regularnie serwisować klimatyzację (2005-02-07)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo S80 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo S80

Podobne wiadomości:

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Volvo V90 Cross Country - znamy polskie ceny

Aktualności 2016-09-21

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Floyd Mayweather zamówił Kode57 Enji
Floyd Mayweather zamówił Kode57 Enji
Były bokser, a obecnie promotor- Floyd Mayweather, jest wielkim fanem motoryzacji. Szczególnie w najszybszym i najbardziej luksusowym wydaniu. Jest też jednym z pierwszych klientów, którzy zamówili nowy supersamochód zbudowany przez Kena Okuyamę.