mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Volvo rozpoczyna współpracę z Mitsubishi

Volvo rozpoczyna współpracę z Mitsubishi

Szwedzka firma Volvo będąca obecnie w rękach chińskich będzie współpracować z Mitsubishi. Obie firmy stworzą nowy system multimedialny, który trafi do szwedzkich samochodów.

Volvo rozpoczyna współpracę z Mitsubishi
Zadaniem Mitsubishi będzie opracowanie nowego systemu multimedialnego do przyszłej generacji samochodów Volvo. Mitsubishi dostarczy moduł centralny i będzie głównym dostawcą całego systemu Sensus. Układ steruje mediami, nawigacją oraz wybranymi ustawieniami samochodu. Dodatkowo system będzie umożliwiał komunikację auta z cyfrowymi urządzeniami jak np. smartfon, czy tablet.

Projektujemy nasze samochody, patrząc na potrzeby i styl życia ludzi. Pogłębiona współpraca z firmą Mitsubishi, która od wielu lat jest dostawcą podzespołów Volvo, umożliwi nam pełniejszą integrację w naszych samochodach funkcji multimedialnych. Mamy nadzieję, że to strategiczne partnerstwo wzmocni dodatkowo naszą pozycję na rynku motoryzacyjnym - powiedział Stefan Jacoby, Prezes Volvo Car Corporation.

Szwedzki producent nie przedstawił jak dotąd szczegółów technicznych dotyczących nowego systemu multimedialnego. Jednak ludzie w Volvo zapewniają, że nowa technologia będzie przyjazna użytkownikowi i prosta w obsłudze. Pierwszym autem, który zostanie wyposażone w nową technologię będzie nadchodzące Volvo XC90.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Mitsubishi Volvo XC 90

Podobne wiadomości:

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

~monter 2012-05-30

Volvo rozpoczyna współpracę z Mitsubishi ELEKTRIC a nie Mitsubishi Motors.To dwie różne firmy z tej samej grupy.Motors nie używa wyrobów Eletric bo są za drogie.Jacoby był wcześniej szefem Mitsubishi Motors Europe - ciekawostka.

~lol 2012-05-26

moze i maja znizki

~wielbiciel Volvo 2012-05-24

kosmoss, dość że nie na temat piszesz to i niepełne informacje podajesz. Proszę zmień lekarza bo obecny dużo krzywdy tobie robi. Volvo rozpoczyna współpracę z Mitsubishi, musi bo innego wyjścia nie ma, jeśli chce się sprzedawać samochody taniej.

kosmoss 2012-05-24

A w salonach rabaty dla dziennikarzy, duchownych, prawników i wielu innych grup zawodowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.