mojeauto.pl > motogazeta > Technika > W pogoni za informacją

W pogoni za informacją

Unikalny system AMG Performance Media umożliwia pełną integrację z samochodem. W zasięgu wzroku kierowcy pojawiają się dane dotyczące silnika, przeciążenia czy czasy przejazdów na torze. Chwila przerwy? Podczas postoju AMG Performance Media zamienia się w przeglądarkę internetową i zapewnia szybki dostęp do sieci.

W pogoni za informacją
System AMG Performance Media zadebiutował na pokładzie modelu SLS AMG Roadster i Coupé, a w przyszłości pojawi się również w kolejnych modelach spod szyldu AMG. Inspirowany motorsportem, dostarcza kierowcy cenne, wyświetlane w czasie rzeczywistym informacje telemetryczne, takie jak moc i moment obrotowy silnika, temperatura oleju i płynu chłodzącego, dane dotyczące przyspieszeń, a także czasy okrążeń. Tak wszechstronne narzędzie umożliwi ambitnym kierowcom kompleksową analizę i osiąganie coraz lepszych wyników przejazdów na zamkniętym torze.

Oto lista kluczowych funkcji systemu AMG Performance Media:
- wyświetlanie w czasie rzeczywistym temperatury oleju silnikowego, cieczy chłodzącej i oleju w przekładni (Temp);
- wyświetlanie w czasie rzeczywistym mocy silnika, momentu obrotowego i pozycji pedału przyspieszenia (Power);
- wyświetlanie w czasie rzeczywistym przyspieszeń bocznych i wzdłużnych oraz skuteczności hamowania (Race, funkcja z możliwością zapamiętania wyników);
- wyświetlanie w czasie rzeczywistym ciśnienia w poszczególnych oponach;
- wyświetlanie czasu potrzebnego na przyspieszenie od 0 do 100 km/h lub na pokonanie dystansu 1/4 mili;
- pomiar i zapamiętywanie czasów okrążeń na zamkniętym torze oraz możliwość zestawiania ich ze sobą;
- integracja z funkcją RACE START;
- zapisanie wyników na dysku przenośnym USB, podłączonym za pośrednictwem Media Interface.

Do aktywacji AMG Performance Media służy przycisk AMG, umieszczony na panelu AMG Drive Unit. Jego obsługa odbywa się za pośrednictwem kontrolera multimedialnego układu COMAND APS. Wszystkie informacje pojawiają się na 7-calowym, kolorowym ekranie o wysokiej rozdzielczości. Wiele z nich, dostępnych za pośrednictwem wyświetlacza pomiędzy zegarami, można w formie graficznej odnaleźć także w menu AMG Performance Media. Przykład? Wartość ciśnienia w oponach, tryb pracy skrzyni biegów, układu ESP® czy zawieszenia oraz temperatura oleju silnikowego, przekładniowego i cieczy chłodzącej.

Górne menu składa się z pozycji "Data", "Race" i "Setup", zaś dolne - z "Temp", "Power" i "Tyres". Po wskazaniu jednego z przycisków, menu znika, a cały ekran zajmują odpowiednie wskaźniki. Kierowca może jednocześnie śledzić trzy z nich.
Tematy w artykule: AMG SLS SLS SLS Roadster

Podobne wiadomości:

Mercedes zwiększa produkcję V12

Mercedes zwiększa produkcję V12

Technika 2015-11-24

Brabus G63 AMG - jeszcze bardziej odjechany

Brabus G63 AMG - jeszcze bardziej odjechany

Samochody luksusowe 2016-04-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando