mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Więcej energii w akumulatorach Boscha

Więcej energii w akumulatorach Boscha

Rosnąca liczba odbiorników energii elektrycznej w samochodach zwiększa zapotrzebowanie na akumulatory o większej pojemności i wysokim prądzie rozruchu. Odpowiedzią na te potrzeby jest nowy program akumulatorów Bosch Silver.

Więcej energii w akumulatorach Boscha

Systemy aktywnego bezpieczeństwa jak ABS, ESP, ACC, funkcje komfortu: klimatyzacja, audio, nawigacja, elektryczna regulacja siedzeń, okien, lusterek, czy szyberdachu są coraz większym obciążeniem dla instalacji elektrycznej w samochodzie i co za tym idzie również dla akumulatora. Użyta w konstrukcji Bosch Silver technologia wykorzystująca stop srebra dużo lepiej spełnia wymagania nowoczesnych samochodów. Dzięki podwyższonym parametrom elektrycznym akumulatory oparte na technologii Silver mają rezerwy energii potrzebne do zaspokojenia nawet przyszłych potrzeb energetycznych pojazdów.

Zastosowanie drobnokrystalicznego stopu srebra pozwala na wydłużenie okresu użytkowania akumulatorów Bosch Silver o 20 proc. w porównaniu z urządzeniami tradycyjnymi. Dzięki niemu akumulatory są wyjątkowo odporne na duże obciążenia i głębokie rozładowania oraz niskie temperatury otoczenia i wysokie pod maską samochodu. Separatory kopertowe, dodatkowa rezerwa elektrolitu i zamknięta pokrywa minimalizujące parowanie wody z elektrolitu czynią ten akumulator w pełni bezobsługowym. Wyeliminowanie bezpośredniego kontaktu z elektrolitem zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania.

Nowością w programie akumulatorów Bosch Silver jest wprowadzony ostatnio program skrócony. Obejmuje on siedem typów akumulatorów, przeznaczonych przede wszystkim do pojazdów z silnikami diesla i w 100 proc. pokrywa potrzeby tego segmentu samochodów osobowych. Wszystkie akumulatory programu dysponują bardzo wysoką mocą startową i większą pojemnością w porównaniu do odpowiedników w tych samych wymiarach z programu standardowego. Pojemności od 50 Ah do 95 Ah oraz podwyższony prąd rozruchu akumulatorów gwarantują silnikom wysokoprężnym niezawodny rozruch nawet przy bardzo niskich temperaturach otoczenia.

Wszystkie akumulatory Bosch Silver wyposażone są w uniwersalny wskaźnik Power Control System, który informuje o aktualnym stanie naładowania akumulatora. Zielona kulka pływająca we wnętrzu wskaźnika pokazuje właściwą dla sprawnego akumulatora gęstość elektrolitu. Kiedy gęstość elektrolitu spada wskutek niedostatecznego ładowania kulka znika z pola widzenia, a oczko kontrolne staje się czarne. Oznacza to konieczność doładowania akumulatora. Gdy pod koniec okresu użytkowania poziom elektrolitu obniża się a oczko kontrolne barwi się na biało, akumulator należy wymienić. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.