mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Więcej nieba w Astrze GTC

Więcej nieba w Astrze GTC

Podczas długiej podróży samochodem jednym z czynników umilających podróż jest możliwość obserwowania otaczającego nas świata. W najnowszej Astrze GTC Opel daje swoim klientom możliwość jeszcze ciekawszego obserwowania świata z wewnątrz dzięki panoramicznej szybie.

Więcej nieba w Astrze GTC
Duża szyba przednia rozciąga się aż do części środkowej dachu. Dzięki temu do samochodu trafia więcej światła oraz pozwala pasażerom wewnątrz na obserwowanie nieba lub cieszyć się widokami podczas wieczornych przejażdżek miejskich i obserwacji oświetlonych ulic. W Rozwiązaniu zastosowanym przez Opla żaden z poprzecznych elementów nie ogranicza widoczności. Tą dodatkową opcję Opel wycenił w swoim katalogu n a 4 500 złotych.

„Nasi kreatywni projektanci i inżynierowie stale opracowują niezwykłe projekty szyb specjalnie dla różnych segmentów samochodowych. Udostępnianie tak innowacyjnych rozwiązań jako podstawowego wyposażenia i za atrakcyjną cenę to utrwalona tradycja Opla” - powiedział Alain Visser, wiceprezes Opla ds. marketingu.

Z zewnątrz panoramiczna szyba wraz z dachem z czarnej metalicznej stali wygląda jak jednolita powierzchnia. Czernią również zostały pokryte słupki A i B oraz okładzina dachu. Wszystko to daje wrażenie jednorodnej powierzchni. Gdy do środka dociera za dużo promieni słonecznych można opuścić roletę znajdującą się pod panoramiczną szybą.

Nowa Astra GTC jest dostępna z czteroma silnikami z manualną skrzynią biegów, trzema turbodoładowanymi silnikami benzynowymi od 1,4l o mocy 120 KM po 1.6 turbo o mocy 180KM i silnikiem turbo diesla 2.0 CDTI Common-Rail o mocy 165KM. Opel poszerzył gamę silników o dwie jednostki turbo o pojemności 1,7 CDTI Common-Rail. Silniki te są dostępne w wariantach mocy 110 KM i 130 KM. Astra GTC w wersji 1.7 CDTI ecoFLEX jest wyposażona w sześciostopniową manualną skrzynię biegów w obu odmianach mocy. Technologia Start/Stop jest wyposażeniem podstawowym w tych wersjach. Wpływa ona pozytywnie na poziom emisji dwutlenku węgla (119 g/km) i na zużycie paliwa (4,5 l/100 km). Od stycznia 2012 roku będzie dostępna sześciostopniowa automatyczna skrzynia biegów. Fani wersji OPC mogą odetchnąć z ulgą gdyż w przyszłym roku pojawi się Astra GTC w wersji OPC.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Opel Adam i odpadający dach

Opel Adam i odpadający dach

Aktualności 2017-07-27

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.