Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Wodór wydajny jak diesel

Wodór wydajny jak diesel

Technologia oparta na silnikach zasilanych wodorem jest już coraz bliżej powszechnej dostępności. Koncern BMW pracuje właśnie nad rozwiązaniem, które sprawi że silniki zasilane wodorem będą tak samo wydajne jak jednostki zasilane olejem napędowym.

Wodór wydajny jak diesel

Inżynierowie BMW przy współpracy badaczy z Uniwersytetu w austriackim Graz pracują nad nowocześniejszym i jeszcze bardziej wydajnym silnikiem napędzanym wodorem. Według wstępnych i bardzo skąpych informacji wiadomo, że nowa technologia będzie wykorzystywać zapłon iskrowy oraz rozwiązania stosowane na co dzień w jednostkach wysokoprężnych. To wszytko po to by jeszcze efektywniej wykorzystywać właściwości wodoru.

W skład eksperymentalnego silnika wchodzi również technologia bezpośredniego wtrysku opracowana przy współpracy Hoerbiger Valvetec GmbH, czyli firmy która dostarczyła wtryskiwaczy aplikujących paliwo pod ciśnieniem 300 barów do komory spalania. Według informacji podanych przez BMW sprawność silnika zasilanego wodorem ma wynosić około 42 procent. Przy obecnym rozwoju technologicznym z jednego litra pojemności można wydobyć około 134 konie mechaniczne.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ken Block pokazał nową maszynę - Hoonicorn V2
Ken Block pokazał nową maszynę - Hoonicorn V2
Ten egzemplarz Forda Mustanga powstał w 1965, ale drugie życie rozpoczął prawie pół wieku później. Ken Block przy współpracy ekipy Hoonigan stworzył z niego maszynę do ekstremalnego driftowania. Poznajcie ulepszoną wersję samochodu Hoonicorn V2.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj