mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Wyczynowe podwozie Astry OPC

Wyczynowe podwozie Astry OPC

Podczas tworzenia Astry OPC inżynierowie Opla skupili się również na stworzeniu wyczynowego podwozia tak by pasował odpowiednio do charakterystyki Astry OPC.

Wyczynowe podwozie Astry OPC
Astra OPC została wyposażona w silnik 280-konny dostarczający maksymalny moment obrotowy wynoszący 400 Nm. Aby zawieszenie mogło sprostać takim wariantom mocy zastosowano amortyzatory ZF Sachs oraz wyczynowe kolumny HiPerStruts z przodu. Nie zabrakło systemu FlexRide , jak również mechanizm różnicowego o ograniczonym poślizgu z blokadą mechaniczną. Samochód porusza się na 19-calowych kołach, za którymi kryją się hamulce Brembo.

Przednia oś została wyposażona w wielotarczowy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Gdy któreś z przednich kół traci przyczepność tarcze w mechanizmie różnicowym działają jak sprzęgła i generują opór o określonej wartości. Efekt ten zależy od kąta rampowego, pod jakim tarcze są dociskane, a to powoduje nacisk na wielotarczowe sprzęgło w zależności od wartości momentu obrotowego. Im kąt rampowy płytszy tym układ jest czulszy.

FlexRide pozwala na wybór spośród trzech trybów pracy zawieszenia. Standard został przeznaczony do spokojnej, codziennej jazdy. Gdy przestawimy układ na tryb Sport to wtedy zawieszenie staje się sztywniejsze i ogranicza przechyły nadwozia lepiej niż w standardowej opcji. Jeśli wskaźniki podświetlane są na czerwono to znak, że włączony jest tryb OPC, przepustnica reaguje szybciej, a układ kierowniczy jest jeszcze bardziej precyzyjny.

Charakterystyka amortyzatorów cały czas jest korygowana przez funkcję ramp control, która mimo usztywnionych kolumn sprawia, że auto miękko opada na drogę nawet w podczas jazdy na wyboistej trasie. Przechyły boczne są ograniczane przez funkcję roll control.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nadchodzi Opel Grandland X - zapowiedź kompaktowego crossovera

Nadchodzi Opel Grandland X - zapowiedź...

Aktualności 2016-11-18

Opel Meriva - znamy następce

Opel Meriva - znamy następce

Aktualności 2016-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport