mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Wygodne fotele Opla z atestem

Wygodne fotele Opla z atestem

Opel już zlicza wyniki sprzedaży nowej Merivy oraz odświeżonej Insigni. Niemcy zwracają uwagą przy okazji podsumowań na zastosowane w tych modelach komfortowe fotele z atestem AGR.

Wygodne fotele Opla z atestem
Komfort podróżowania za kierownicą to bardzo ważny czynnik. Zwłaszcza dla osób, które często wyjeżdżają w dalekie trasy. Opel podkreśla, że w nowej Insigni i zmodernizowanej Merivie zastosowano fotel kierowcy i pasażera z atestem AGR.

Mówi nam to tyle, że montowane w autach fotele są ergonomiczne i mają gwarantować najwyższy komfort siedzenia oraz podparcia pleców. Duży stopień regulacji daje kierowcy optymalne ustawienie, a co za tym idzie eliminuje ból pleców i zmęczenie. Opel podkreśla, że proces projektowania foteli i opracowania ich pochłania ok. 10% kosztów produkcji samochodu.

„Fotele samochodowe to prawdziwe dzieła sztuki inżynierskiej, zbudowane z lekkich materiałów i specjalnej gąbki oraz urządzeń, takich jak układy ogrzewania i silniczki elektryczne odpowiadające za regulację ustawień. Nowoczesne fotele są przystosowane do użytkowników o różnym wzroście i tuszy – osób wysokich, niskich, tęgich, drobnych – i właśnie to ma największe znaczenie, gdy chodzi o zmniejszenie zmęczenia w czasie krótkich lub długich podróży” - skomentował Andrew Leuchtmann, dyrektor GM Interiors, odpowiedzialny za projektowanie foteli.

AGR(Akcja na Rzecz Zdrowych Pleców) jest niezależnym stowarzyszeniem zaangażowanym w profilaktykę schorzeń kręgosłupa. Fotele wykorzystujące doświadczenie AGR znajdziemy w modelach  Insignia, Meriva, Zafira Tourer, Astra, Mokka czy Cascada. Opel to pierwszy producent, który otrzymał atest AGR dla montowanych w swoich foteli.

Aby fotele dostały atest AGR muszą spełnić cztery podstawowe wymogi, które dotyczą:  czterokierunkowej regulacji podparcia lędźwiowego odcinka kręgosłupa (do przodu, do tyłu, w górę i w dół), pochylanego siedziska, regulacji jego długości, a także bocznego podparcia na poziomie siedziska i oparcia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Zafira
Opel Zafira
Cena podstawowa już od: 82 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Opel Insignia
Opel Insignia
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Opel Mokka
Opel Mokka
Cena podstawowa już od: 73 550 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Opel Cascada
Opel Cascada
Cena podstawowa już od: 117 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Nowy Opel Corsa piątej generacji

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe nadwozie, nowe silniki, więcej przestrzeni w środku i więcej systemów bezpieczeństwa. Nowa Corsa już nie jest tylko małym miejskim wozidełkiem, ale chce być też autem rodzinnym. Oto premiera bestsellera - Opla Corsy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.