mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Wygodne fotele Opla z atestem

Wygodne fotele Opla z atestem

Opel już zlicza wyniki sprzedaży nowej Merivy oraz odświeżonej Insigni. Niemcy zwracają uwagą przy okazji podsumowań na zastosowane w tych modelach komfortowe fotele z atestem AGR.

Wygodne fotele Opla z atestem
Komfort podróżowania za kierownicą to bardzo ważny czynnik. Zwłaszcza dla osób, które często wyjeżdżają w dalekie trasy. Opel podkreśla, że w nowej Insigni i zmodernizowanej Merivie zastosowano fotel kierowcy i pasażera z atestem AGR.

Mówi nam to tyle, że montowane w autach fotele są ergonomiczne i mają gwarantować najwyższy komfort siedzenia oraz podparcia pleców. Duży stopień regulacji daje kierowcy optymalne ustawienie, a co za tym idzie eliminuje ból pleców i zmęczenie. Opel podkreśla, że proces projektowania foteli i opracowania ich pochłania ok. 10% kosztów produkcji samochodu.

„Fotele samochodowe to prawdziwe dzieła sztuki inżynierskiej, zbudowane z lekkich materiałów i specjalnej gąbki oraz urządzeń, takich jak układy ogrzewania i silniczki elektryczne odpowiadające za regulację ustawień. Nowoczesne fotele są przystosowane do użytkowników o różnym wzroście i tuszy – osób wysokich, niskich, tęgich, drobnych – i właśnie to ma największe znaczenie, gdy chodzi o zmniejszenie zmęczenia w czasie krótkich lub długich podróży” - skomentował Andrew Leuchtmann, dyrektor GM Interiors, odpowiedzialny za projektowanie foteli.

AGR(Akcja na Rzecz Zdrowych Pleców) jest niezależnym stowarzyszeniem zaangażowanym w profilaktykę schorzeń kręgosłupa. Fotele wykorzystujące doświadczenie AGR znajdziemy w modelach  Insignia, Meriva, Zafira Tourer, Astra, Mokka czy Cascada. Opel to pierwszy producent, który otrzymał atest AGR dla montowanych w swoich foteli.

Aby fotele dostały atest AGR muszą spełnić cztery podstawowe wymogi, które dotyczą:  czterokierunkowej regulacji podparcia lędźwiowego odcinka kręgosłupa (do przodu, do tyłu, w górę i w dół), pochylanego siedziska, regulacji jego długości, a także bocznego podparcia na poziomie siedziska i oparcia.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Zafira
Opel Zafira
Cena podstawowa już od: 82 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.
Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Opel Insignia
Opel Insignia
Cena podstawowa już od: 99 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Opel Mokka
Opel Mokka
Cena podstawowa już od: 73 550 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Opel Cascada
Opel Cascada
Cena podstawowa już od: 117 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Opel Crossland X – znamy polskie ceny

Aktualności 2017-03-20

Najlepsze modele do gazu LPG

auto motor i sport 0000-00-00

Nawet w drogim aucie koszt instalacji gazowej zwróci się po niespełna roku. Ale nie każdy silnik dobrze znosi ten rodzaj paliwa. Przedstawiamy 16 modeli stworzonych do gazowych przeróbek, dzięki którym Twoje wydatki na paliwo mogą spaść nawet o połowę.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.