mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Wymyśl, wydrukuj, jedź - nowe opony Bridgestone

Wymyśl, wydrukuj, jedź - nowe opony Bridgestone

Kilka dni temu informowaliśmy o nowatorskim patencie firmy Bridgestone, a dotyczącym opracowywania opon, które nie wymagają pompowania powietrzem. Okazuje się jednak, że to nie jedyna technologia ze świata pneumatyków, którą interesuje się ten koncern.

Wymyśl, wydrukuj, jedź - nowe opony Bridgestone
Bridgestone zakomunikował, że w niedługim czasie zamierza wprowadzić na rynek opony, na bokach których, będzie można umieszczać grafiki. Na pierwszy rzut oka wygląda to interesująco, ale jak dodaje japoński producent, zastosowane grafiki będą możliwe dodatkowo do wykonania w pełnej palecie kolorów.

Do tej pory opony znakowane były co najwyżej barwioną na biało gumą na bocznych nawierzchniach. W ten sposób producenci opon mogli nanieść nazwę lub model swojej opony. Wymagało to jednak zastosowania większej ilości białej mieszanki, by ta w późniejszej eksploatacji zachowała odpowiednią wytrzymałość na ścieranie i blaknięcie. Taka opona posiadała jednak wadę - jak mówią inżynierowie Bridgestone'a dodatkowe warstwy białej gumy niewiele ale jednak, zwiększały wagę opon.

Jak zapewnia japoński producent, jego nowatorska technologia jest pozbawiona tego problemu. Zaawansowana technologia zastosowana na kolorowej oponie Bridgestone'a składa się ze specjalnego, kilkuwarstwowego druku, którego właściwości jednocześnie służą jako ochrona przed przebarwieniami. Na potrzeby nowego patentu opracowany został nowy rodzaj tuszu oraz warstwa do ochrony zewnętrznych powierzchni, narażonych na szkody w trakcie jazdy.

Teraz dzięki patentowi Bridgestone'a potencjalny klient będzie mógł sam wybrać swój motyw (napis, zdjęcie, grafikę) i cieszyć się wyglądem nie tylko już oryginalnych felg, ale również opon. Mało tego, jeśli znudzi mu się dotychczasowy motyw, będzie mógł udać się do autoryzowanego przez japońską firmę serwisu oponiarskiego i zmienić go na nowy. Bridgestone liczy, że nowa technologia znajdzie uznanie przede wszystkim wśród fanów tuningu, którzy dzięki takim oponom będą mogli efektowniej spersonalizować swoje samochody. Ponadto jak dodają przedstawiciele tej firmy, nowa technologia w żadnym stopniu nie zwiększa wagi opony, przez co nie podnosi również zużycia paliwa.

Podobne wiadomości:

Ekspert: opony i mechanika lekka

auto motor i sport 0000-00-00

Przegląd opon zimowych

auto motor i sport 0000-00-00

Z nowej oferty. Poduszki powietrzne, systemy wspomagające jazdę oraz doskonałe umiejętności kierowania samochodem są tylko dodatkiem do tego, co potrafi ą zdziałać odpowiednie opony.  Żeby bezpiecznie jeździć, gdy przyjdą mrozy, "zimówki" są obowiązkowe.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.