mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Wysoko-oktanowa benzyna od BP

Wysoko-oktanowa benzyna od BP

BP wprowadza właśnie do sprzedaży na rynek brytyjski najbardziej zaawansowaną i wydajną benzynę, jaka do tej pory była sprzedawana. Pod takim hasłem promowane jest nowe paliwo o liczbie oktanowej równej 102.

Wysoko-oktanowa benzyna od BP

Nowoczesne, a zarazem drogie paliwo zostało nazwane BP Ultimate 102. W definicji nazwy znajduje się odwołanie do liczby oktanowej. Paliwo to przeznaczone będzie dla samochodów charakteryzujących się wysoką wydajnością oraz "domowych" aut wyścigowych. Ważną cechą charakterystyczną tej benzyny jest to, że pozwala ona przez swoją wysoką kaloryczność zwiększyć siłę zapłonową bez ryzyka uszkodzenia silnika pojazdu.  Według badań przeprowadzonych przez BP, odczuwalny wzrost mocy był widoczny na poziomie 4 do 7,5 procenta. Przy samochodzie wyposażonym w turbosprężarkę, na wyższych obrotach odnotowano nawet 16 procentowy wzrost wydajności.

Nowoczesne paliwo wydala także dużo mniej szkodliwych substancji, niż jego mniej wydajne odpowiedniki. Dzięki bardzo dobrym właściwościom ulatniającym oraz bez siarkowej formule, paliwo jest dokładnie spalane i bardzo mała część szkodliwych substancji jest wydalana.

Jak do tej pory tego typu paliwa raczej nie były dostępne szerszemu gronu odbiorców. BP wprowadziło je specjalnie dla entuzjastów sportów motorowych, posiadających zmodyfikowane silniki, aby pozwolić im na osiąganie dużo lepszych rezultatów niż przy zastosowaniu standardowego paliwa. Na razie tylko sześć stacji benzynowych tej firmy sprzedaje ulepszone paliwo. Jego produkcja jest bardzo mała, gdyż powstaje ono w specjalnych centrach zajmujących się rozwojem technologicznym specjalnych paliw. Jako ciekawostkę można dodać jego cenę. Otóż jest ona bardzo wysoka, nawet spoglądając w ostatnich dniach na ceny w rodzimych stacjach. W Wielkiej Brytanii za benzynę 102-oktanową trzeba zapłacić w przeliczeniu przeszło 13 złotych za litr.

Czytaj także:

"Diesel na bazie gazu ziemnego" (2006-04-21)

Tematy w artykule: BP Ultimate 102

Podobne wiadomości:

RSMP: Kolejne wsparcie dla Kuzaja

RSMP: Kolejne wsparcie dla Kuzaja

Aktualności 2010-03-26

Komentuj:

~dizlak 2006-04-25

a ja tam wale do mojego wysluzonego mesia opałówke wzbogaconą uranem! Tez daje rady!

~peppek 2006-04-25

a u mnie w Gliwicach V-POWER RACING 100 okt na stacji SHELL kosztuje 4,29 zł. Ostatnio tankowałei i autko mi lepiej jedzie i mniej pali.

~gaz 2006-04-24

widziałem na ulicy gassssss, gassssss gasssss na ulicy ........ ale potem nagle przestałem go widziec bo Putin i Szreder podłączyli swoją nową niteczkę pod bałtykiem i przypadkiem przykręcili kurek buntownikom (z wyboru...). Pozostał nam gazik z norwegii w skandynawskim przeliczniku. Gazowy rekord świata :-)

~michał 2006-04-24

trzeba być frajerem, żeby zrobić RS6 na gaz. żałosne. poza tym frajerstwu takich aut nie sprzedają, nawet uzywanaych

~gienek z ursynowa 2006-04-24

A ja mam 100 oktanowy gasssssssssssss hiehiehie w moim Audi RS6 z 02' hiehiehie i łykam za grosze wszystkie dyzle i benzynowe sztrucle-nówki z salonu z silniczkami od maszynki do kawy .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.