mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Wzmocniony Blaupunkt

Wzmocniony Blaupunkt

Linia głośników GT i wzmacniaczy GTA Blaupunkta to produkty, które w swojej klasie cenowej odznaczają się bardzo dobrym brzmieniem. W styczniu na rynku pojawiły się nowe wzmacniacze, wyposażone w funkcję Direct Aux Imput oraz odmłodzona gama dwunastu głośników.

Wzmocniony Blaupunkt
W porównaniu do poprzednich urządzeń nowe produkty mają znacznie większą moc wyjściową. Moc głośników GT High Power dochodzi do 220 W, a subwooferów aż do 750 W. Ofertę rozszerzono dodatkowo o głośniki o nowych wymiarach, i tak, oprócz standardowych wielkości (87mm, 100 mm, 130 mm, 165 mm czy 6” x 9”) dostępne są głośniki o wymiarach 4” x 6’ oraz 5” x 7”.

Wszystkie głośniki serii GT High Power mają nowy, modny wygląd. Ich membrany wykonano z tytanowo - srebrnego polipropylenu, którego sztywne uformowanie zapewnia dynamiczny, niezniekształcony dźwięk. Piankowe zawieszenie membrany głośników skutecznie redukuje negatywny rezonans. Aby w systemach dwu- i trójdrożnych wysokie tony były czyste i pozbawione zniekształceń, głośniki wysokotonowe wykonano z poliwęglanu „Mylar”. Zastosowane materiały nie tylko pozwalają na uzyskanie dobrego brzmienia, ale mają również wpływ na większą trwałość głośników. Nowo zaprojektowane maskownice doskonale integrują się ze stylistyką całej serii. Oprócz maskownic w skład wyposażenia głośników wchodzą kable oraz wkręty montażowe ułatwiające instalację urządzeń. Głośniki zostały także dopasowane do fabrycznych mocowań większości modeli samochodów, a subwoofery w obudowach posiadają dodatkowe elementy pozwalające na ich montaż w bagażniku.

Nowe, pasujące do głośników GT wzmacniacze - GTA 275, GTA 475 oraz GTA 1350 mają w porównaniu do poprzednich urządzeń tej serii większą moc wyjściową oraz znacznie lepsze parametry techniczne. Moce maksymalne wzmacniaczy wynoszą odpowiednio 2 x 210 W, 4 x 10 w oraz 1 x 1000 W. Produkty to pierwsze urządzenia na rynku wyposażone w funkcję Direct Aux Imput, która umożliwia bezpośrednie wejście uniwersalne z urządzeń zewnętrznych. Posiadając zewnętrzny odtwarzacz MP3 lub przenośny system nawigacyjny można podłączyć je bezpośrednio do wzmacniacza używając opcjonalnego kabla. Sygnał jest wówczas miksowany z sygnałem audio, dzięki czemu muzyka czy zapowiedzi nawigacji są bardzo dobrze słyszalne. Funkcja Direct Aux Imput stanowi optymalne rozwiązanie, gdy w radioodtwarzaczu samochodowym montowanym fabrycznie brakuje wejść zewnętrznych.

Nowe urządzenia mają odświeżony wygląd. Ich konstrukcja opiera się na stabilnej srebrno-czarnej obudowie, która wykorzystana jest jako radiator dla użytych końcówek mocy. Wszystkie połączenia wzmacniacza, tj. zasilanie, RCA oraz złącza głośnikowe zostały pozłocone, co pozwala na zredukowanie do minimum zniekształceń i strat sygnału audio przy instalacji i późniejszym użytkowaniu urządzenia. Wzmacniacze wyposażone są w płynnie regulowane 12 dB filtry dolno- i górnoprzepustowe, regulowane podbicie basów oraz w płynną regulację czułości wejścia. Dzięki zastosowanej technologii wzmacniacze są w pełni uniwersalne. Mogą one współpracować z praktycznie każdym źródłem dźwięku oraz szeroką gamą systemów głośnikowych i subwooferów.
Tematy w artykule: Blaupunkt

Podobne wiadomości:

Pilnują eko-jazdy

Pilnują eko-jazdy

Technika 2008-02-05

W Japonii jest właśnie testowany nowy rodzaj nawigacji. W samochodach marki Nissan pojawiło się urządzenie, które poza wyznaczaniem trasy będzie pilnować tego, czy jedziemy w sposób ekologiczny.

Nowa wideonawigacja Blaupunkt: TravelPilot 700

Nowa wideonawigacja Blaupunkt: TravelPilot...

Technika 2008-09-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Nowe uprawnienia dla kategorii B prawa jazdy
Kierowcy z kategorią B prawa jazdy mogą od 2014 roku prowadzić lekkie motocykle. Teraz zakres uprawnień znów się zwiększa, umożliwiając prowadzenie motocykli trójkołowych.