mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Z TravelPilot Rome w nieznane

Z TravelPilot Rome w nieznane

Firma Blaupunkt wprowadziła na polski rynek nowe urządzenie radionawigacyjne TravelPilot Rome. Nowością w tej klasie systemów jest możliwość wyświetlania map, które przedstawiają dokładną siatkę dróg oraz powiększone okolice ciekawych miejsc i skrzyżowań.

Z TravelPilot Rome w nieznane
Nowy system nawigacyjny TravelPilot Rome NAV 55 ma znacznie rozszerzoną pamięć roboczą. 64 MB pojemności gwarantuje szybkie obliczanie i zapisywanie długich tras i szerokich korytarzy. Zjechanie z uprzednio wytyczonej trasy lub pojawienie się nagłej konieczności ominięcia jakiegoś odcinka drogi nie wymagają od systemu ponownego obliczenia trasy na nowo.
 
Nowością jest także możliwość zdefiniowania specjalnych trybów przedstawiania map na kolorowym i bardzo czytelnym wyświetlaczu TFT. Widoki mapy pokazują dokładną siatkę dróg, a okolice ciekawych miejsc i skrzyżowań są powiększone. Funkcja ta jest przydatna szczególnie w przypadku zbliżania się do skomplikowanych węzłów komunikacyjnych, z wieloma krzyżującymi się drogami. Na wyświetlaczu prezentowane są ponadto informacje dodatkowe, takie jak godzina dotarcia do wybranego punktu i odległość, która pozostała do przejechania.
 
Urządzenie TravelPilot Rome NAV 55 umożliwia wybór trasy najkrótszej lub najszybszej i tzw. trasy optymalnej, która łączy w sobie zalety najszybszej i najkrótszej drogi prowadzącej kierowcę do celu. System ma dodatkowo możliwość automatycznej analizy sytuacji na drogach na podstawie danych TMC emitowanych przez rozgłośnie radiowe, przy czym urządzenie odbiera komunikaty TMC nawet wtedy, gdy funkcja nawigacji nie jest aktywna. Daje to kierowcy możliwość dostępu do komunikatów o korkach w dowolnym momencie.
 
Radioodtwarzacz TP Rome bazuje na opracowanym przez firmę Blaupunkt tunerze DigiCeiver. Tuner dokonuje cyfrowej obróbki sygnału i umożliwia dynamiczną zmianę szerokości pasma, co optymalizuje selekcję stacji radiowych w przypadku dużego zagęszczenia nadajników. Dzięki funkcji korytarza, podczas aktywnej nawigacji można słuchać płyt CD oraz CD-R/RW. Urządzenie jest również przystosowane do odczytu plików nagranych w formacie MP3.
 
Oferta oprogramowania obejmuje 11 płyt nawigacyjnych dla poszczególnych państw Europy, przy czym wszystkie z nich dodatkowo zawierają informacje o najważniejszych drogach europejskich. Płyty umożliwiają korzystanie z nawigacji w regionie krajów alpejskich, Beneluksu, Skandynawii, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, Hiszpanii i Portugalii, na Węgrzech i w Turcji, w Czechach i Polsce, Szwajcarii i Austrii, Niemczech, Francji i Włoszech. Oprócz siatki dróg na mapach zaznaczone są także specjalne punkty docelowe, np. postoje na autostradach, restauracje, hotele lub stacje paliw. W skład standardowego zestawu sprzedawanego na naszym rynku wchodzi zapisana na CD mapa Polski i Czech oraz głównych tras europejskich. Jeżeli chodzi o Polskę, mapa obejmuje swoim zasięgiem wszystkie polskie miejscowości wraz z drogami dojazdowymi. Dodatkowo zawiera ona szczegółowe plany 40 miast.
 
Sugerowana cena za urządzenie TravelPilot Rome NAV 55 wynosi 3.499 zł brutto.

Komentuj:

~Ryszard P 2006-05-14

Tak sie sklada ze jestem posiadaczem tego badziewia. Nawigacja dziala idealnie, jeszcze mnie nie zawiodla nawet w najwiekszych niemieckich miastach. Podrozowanie po Frankfurcie jest proste jak po wiosce. Dzieki pojawiajacej sie mapce mozna nawet zobaczyc w jak ostry zakret bedziemy wjezdzac. Mam jednak spore zastrzerzenia do odczytu mp3. Bardzo kiepski laser. Moje poprzednie radio tez blaupunkt radzilo sobie z mp3 duzo lepiej!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.