mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Z tej opony wolniej schodzi powietrze

Z tej opony wolniej schodzi powietrze

Zaprojektowana przez firmę Yokohama – producenta opon premium – ultracienka i lekka wkładka wewnętrzna Advanced Inner Liner zmniejsza utratę powietrza w oponie o ponad jedną trzecią. Tym samym poprawia takie jej parametry jak bezpieczeństwo, oszczędność paliwa czy żywotność.

Z tej opony wolniej schodzi powietrze
Nowatorska wkładka Advanced Inner Liner, opracowana przez inżynierów firmy Yokohama Rubber, grubością przypomina kartkę papieru. Wkładka powstała z połączenia elastycznej gumy i oryginalnego tworzywa sztucznego nieprzepuszczającego powietrza. Advanced Inner Liner zastępuje stosowaną obecnie w oponach wkładkę butylową, która jakiś czas temu wyparła zwykłą dętkę.
Technologia produkcji oraz tworzywo wykorzystane do konstrukcji nowej wkładki wewnętrznej Yokohamy pozwalają zapobiec penetracji powietrza i ograniczyć jego straty o 36% w porównaniu do opon z tradycyjną wkładką butylową. Zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wewnątrz opony zwiększa komfort prowadzenia samochodu i ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo, oszczędność paliwa, a także żywotność opon.

Straty powietrza w oponach konwencjonalnych są efektem jego przenikania przez mikroskopijne przestrzenie pomiędzy cząsteczkami gumy w ściankach opon. Stopniowy i regularny ubytek powietrza z opony powoduje jej nieprawidłowe ugięcie, co skutkuje gromadzeniem się nadmiernego ciepła i ryzykiem uszkodzenia oraz nadmiernego zużycia barku. Niedostateczne ciśnienie zwiększa także opory toczenia opony, a co za tym idzie niezbędna jest większa moc silnika do poruszania samochodu. Najłatwiej można to sobie wyobrazić na przykładzie jazdy rowerem. Im mniejsze ciśnienie w oponach roweru tym więcej siły musimy włożyć w jazdę na nim. Efektem niedostatecznego ciśnienia jest wydłużona droga hamowania samochodu, większe zużycie paliwa oraz krótszy przebieg opon.

- Advanced Inner Liner to rewolucja w oponiarstwie – przekonuje Artur Posłuszny, Menedżer Sprzedaży i Marketingu ITR S.A. oddział w Polsce. - Nad zachowaniem właściwego ciśnienia w oponach pracują inżynierowie koncernów oponiarskich na całym świecie. Ale to właśnie Yokohama stworzyła materiał zapobiegający stratom ciśnienia powietrza, zapewniający oponom właściwe warunki użytkowania, a kierowcom komfort prowadzenia samochodu. Jak dowodzą badania, mało który kierowca dba należycie o utrzymanie właściwego ciśnienia w oponach, a jazda na oponach z mniejszym ciśnieniem ma kolosalny wpływ na żywotność opon, w tym na możliwość ich uszkodzenia mechanicznego – dodaje Artur Posłuszny.

Na rynku polskim dostępną obecnie oponą wyposażoną w technologię Advanced Inner Liner jest opona Yokohama Geloandar G055 – przeznaczona do pojazdów typu SUV. Kolejne tj. Yokohama BluEarth-1 i Yokohama BluEarth AE- 01 będą w Polsce w sprzedaży od przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Ekspert: opony i mechanika lekka

auto motor i sport 0000-00-00

Przygotowanie auta przed podróżą

auto motor i sport 0000-00-00

Zadbaj o auto przed wyjazdem. Żeby urlop nie zmienił się w horror, jeszcze przed startem, dla własnego spokoju i bezpieczeństwa, skontroluj w aucie kilka istotnych rzeczy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.