mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Z tej opony wolniej schodzi powietrze

Z tej opony wolniej schodzi powietrze

Zaprojektowana przez firmę Yokohama – producenta opon premium – ultracienka i lekka wkładka wewnętrzna Advanced Inner Liner zmniejsza utratę powietrza w oponie o ponad jedną trzecią. Tym samym poprawia takie jej parametry jak bezpieczeństwo, oszczędność paliwa czy żywotność.

Z tej opony wolniej schodzi powietrze
Nowatorska wkładka Advanced Inner Liner, opracowana przez inżynierów firmy Yokohama Rubber, grubością przypomina kartkę papieru. Wkładka powstała z połączenia elastycznej gumy i oryginalnego tworzywa sztucznego nieprzepuszczającego powietrza. Advanced Inner Liner zastępuje stosowaną obecnie w oponach wkładkę butylową, która jakiś czas temu wyparła zwykłą dętkę.
Technologia produkcji oraz tworzywo wykorzystane do konstrukcji nowej wkładki wewnętrznej Yokohamy pozwalają zapobiec penetracji powietrza i ograniczyć jego straty o 36% w porównaniu do opon z tradycyjną wkładką butylową. Zapewnienie odpowiedniego ciśnienia wewnątrz opony zwiększa komfort prowadzenia samochodu i ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo, oszczędność paliwa, a także żywotność opon.

Straty powietrza w oponach konwencjonalnych są efektem jego przenikania przez mikroskopijne przestrzenie pomiędzy cząsteczkami gumy w ściankach opon. Stopniowy i regularny ubytek powietrza z opony powoduje jej nieprawidłowe ugięcie, co skutkuje gromadzeniem się nadmiernego ciepła i ryzykiem uszkodzenia oraz nadmiernego zużycia barku. Niedostateczne ciśnienie zwiększa także opory toczenia opony, a co za tym idzie niezbędna jest większa moc silnika do poruszania samochodu. Najłatwiej można to sobie wyobrazić na przykładzie jazdy rowerem. Im mniejsze ciśnienie w oponach roweru tym więcej siły musimy włożyć w jazdę na nim. Efektem niedostatecznego ciśnienia jest wydłużona droga hamowania samochodu, większe zużycie paliwa oraz krótszy przebieg opon.

- Advanced Inner Liner to rewolucja w oponiarstwie – przekonuje Artur Posłuszny, Menedżer Sprzedaży i Marketingu ITR S.A. oddział w Polsce. - Nad zachowaniem właściwego ciśnienia w oponach pracują inżynierowie koncernów oponiarskich na całym świecie. Ale to właśnie Yokohama stworzyła materiał zapobiegający stratom ciśnienia powietrza, zapewniający oponom właściwe warunki użytkowania, a kierowcom komfort prowadzenia samochodu. Jak dowodzą badania, mało który kierowca dba należycie o utrzymanie właściwego ciśnienia w oponach, a jazda na oponach z mniejszym ciśnieniem ma kolosalny wpływ na żywotność opon, w tym na możliwość ich uszkodzenia mechanicznego – dodaje Artur Posłuszny.

Na rynku polskim dostępną obecnie oponą wyposażoną w technologię Advanced Inner Liner jest opona Yokohama Geloandar G055 – przeznaczona do pojazdów typu SUV. Kolejne tj. Yokohama BluEarth-1 i Yokohama BluEarth AE- 01 będą w Polsce w sprzedaży od przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

A Ty co robisz z zużytymi oponami?

Aktualności 2015-07-24

Przygotowanie auta przed podróżą

auto motor i sport 0000-00-00

Zadbaj o auto przed wyjazdem. Żeby urlop nie zmienił się w horror, jeszcze przed startem, dla własnego spokoju i bezpieczeństwa, skontroluj w aucie kilka istotnych rzeczy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.