mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Zatankuj sobie... muzykę!

Zatankuj sobie... muzykę!

Za parę lat dystrybutory paliwa poza zwykłym tankowaniem będą dawały możliwość surfowania w internecie lub kopiowania muzyki do swojego samochodu. Firma Dresser Wayne przy współpracy Microsoftu stworzyła specjalną, multimedialną pompę paliwa wyposażoną piętnastocalowy wyświetlacz LCD.

Zatankuj sobie... muzykę!

Aby uzupełnić funkcjonalność nowego produktu, producent zamierza stworzyć i udostępnić odpłatnie specjalną bazę muzyki, z której będzie można kopiować wybrane utwory do odtwarzacza samochodowego lub iPoda. Za wszystko zapłacić możemy kartą przy dystrybutorze, dzięki zintegrowanemu terminalowi kart płatniczych.

 

W skład urządzenia wchodzi duży, piętnastocalowy wyświetlacz dotykowy, który pozwala uruchamiać i kontrolować różne funkcje. Całość została również wyposażona w głośniki, dzięki czemu możliwy będzie odsłuch muzyki. Przyda się to również w czasie odtwarzania filmów video oraz innych plików tego typu. Do dyspozycji użytkownika dostępne będzie oprogramowanie pozwalające odczytywać najświeższe wiadomości, informacje o korkach drogowych oraz prognozie pogody. Dodatkowo wyświetlacz służyć będzie jako informator o najnowszych promocjach dostępnych na stacji. Tankujący paliwo będzie mógł wydrukować sobie specjalny kupon na darmową kawę bądź też zniżkę przy zakupie nowego oleju do silnika. Cały system został dokładnie dopracowany pod kątem ergonomii i łatwości obsługi.

 

Nowe dystrybutory dostępne są już na rynku amerykańskim, a za kilka tygodni będą mogli je kupić dostawcy z reszty świata. Ciekawe swoją drogą kiedy pierwsze tego typu urządzenie zawita na naszych stacjach paliw.

Komentuj:

~driver 2007-02-19

Świetny pomysł, może wreszcie kolejki na stacjach będą mniejsze :-)

~gregor 2007-01-24

a dlaczegoz nie, moze nie juz nie dzis, ale za pare lat

~andrew 2007-01-23

fajny gadzet, ale jakos nei widze zeby takie dystrybutory zaczeli nagle montowac na rodzimych ORLENach, albo STAToilach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.