mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Zawieszenie sterowane pilotem

Zawieszenie sterowane pilotem

Życie właściciela supersamochodu nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Poza stresującym życiem i obawą, że w garażu zastaniemy pustą przestrzeń, pozostaje jeszcze inny dylemat. Drogi w niektórych krajach (np. Polsce) nie sprzyjają podróżowaniu bez utrudnień.

Zawieszenie sterowane pilotem

Poza tym, że drogi są naszpikowane różnymi, losowymi utrudnieniami jak np. dziura w asfalcie czy wystająca studzienka to jest jeszcze inny rodzaj "przeszkadzaczy". Są to tzw. "śpiący policjanci" lub zbyt strome zjazdy/podjazdy. Jak wiadomo sportowe samochody są bardzo nisko zawieszone. Niekiedy przeprawa przez taką przeszkodę zdaje się być ponad siły supersportowego auta. W najłagodniejszym przypadku przytrzemy sobie podłogę, lecz w najgorszym możemy uszkodzić jakiś słabo zabezpieczony element podwozia.

Firma Carographic znalazła na to sposób. Nazywa się on "Airlift Suspension System". Jest to opatentowany system pozwalający na zdalne podwyższanie prześwitu samochodu. Na razie jest on dostępny tylko dla Porsche 996/997 i Audi R8. Kierowca za pomocą pilota zdalnego sterowania może podwyższyć o 55mm prześwit przedniej osi. Po przejechaniu przeszkody kierowca nie będzie musiał pamiętać o powrocie do normalnego położenia, bowiem system automatycznie obniży zawieszenie po przekroczeniu 50km/h.

Żeby zamontować w samochodzie system firmy Cargraphic trzeba wybrać się do siedziby tej firmy w Landau, Niemcy. Instalacja urządzenia trwa jeden dzień. Według zapewnień producenta urządzenie to jest kompatybilne z systemem aktywnego zawieszenia PASM.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche

Podobne wiadomości:

Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem

Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z...

Samochody luksusowe 2017-03-14

O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów. 

Porsche 917 na aukcji

Porsche 917 na aukcji

Samochody luksusowe 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie żyje John Surtees
Nie żyje John Surtees
Wczoraj w wieku 83 lat zmarł legendarny kierowca wyścigowy, John Surtees. To jedyny człowiek na świecie, który wygrał mistrzostwo F1 i motocyklowe GP.