mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Zawory EGR Delphi

Zawory EGR Delphi

Firma Delphi wprowadziła na rynek części zamiennych zawory EGR do zastosowania w samochodach marki Peugeot, Citroën, Opel, Vauxhall, Fiat i Lancia.

Wprowadzona na rynek linia zaworów recyrkulacji spalin (EGR) uzupełniona jest o dwa produkty przeznaczone dla samochodów marek Peugeot, Citroen, Fiat oraz Lancia. Zawory EGR uzupełniają ofertę Delphi w zakresie elektroniki samochodowej, która w chwili obecnej obejmuje sondy Lambda, cewki zapłonowe, moduły zapłonu i czujniki.
 
"Produkty elektroniki samochodowej, takie jak zawory EGR, odgrywają coraz istotniejszą rolę. Dzięki nim koncerny motoryzacyjne spełniają coraz bardziej rygorystyczne przepisy w dziedzinie emisji zanieczyszczeń – mówi Wojciech Stanosz, szef działu Delphi Products & Service Solutions w Europie Wschodniej – Nasza ciągle uzupełniana gama produktów ma za zadanie zaspokoić obecny na rynku części zamiennych popyt na wysokiej jakości produkty."

Delphi wytwarza zawory EGR przeznaczone na rynek OEM i rynek części zamiennych w dwóch zakładach produkcyjnych w Polsce (Błonie k/Warszawy) i w Portugalii. Wszystkie zawory EGR przeznaczone na rynek części zamiennych są aktualnie stosowane w silnikach benzynowych Opla/Vauxhall, PSA, Fiata i Lancii. W międzyczasie, dzięki ciągłemu udoskonalaniu, zawory EGR zaczęły być stosowane w oryginalnych silnikach diesla napędzających pojazdy wiodących europejskich marek.

Stosowanie zaworów EGR przez producentów pojazdów znacznie wzrosło w ciągu ostatniej dekady na skutek coraz ostrzejszych norm emisji spalin. Zawór EGR pomaga spełnić restrykcyjne normy poprzez ponowne skierowanie odmierzonej ilości spalin do układu zasysania powietrza. Gazy te oczywiście po raz drugi nie ulegają spalaniu, lecz obniżają temperaturę tego procesu o kilkaset stopni, co pomaga zmniejszyć emisję powstających w silniku tlenków azotu (NOx) powodujących tworzenie się smogu w powietrzu. Pojazdy z wadliwymi zaworami EGR mogą wykazywać takie symptomy, jak nierówna praca na niskich obrotach, zmniejszenie mocy, gaśnięcie, słabe przyspieszanie czy zwiększenie emisji szkodliwych substancji.

Komentuj:

~Lasswell 2007-06-04

Witam, przez kilka tygodni jeździłem z nieszczelnym układem podciśnienia sterującego EGR. Efekt był taki, że auto mialo wiecej mocy w zakresie niskiej prędkości obrotowej silnika, lecz obarczone było to spalaniem benzyny wyższym o 30%, oraz panowała wyższa temperatura w komorze spalania co doskonale było widać na wskaźniku. Po usunięciu usterki samochód pracuje znacnzie lepiej, płynniej przyspiesza, a co najważniejsze spalania wróciło do normy. Ponadto końcówka tlumika znów jest bez czarnego nalotu. Reasumując, sprawdźmy swoje EGR'y, a co najważniejsze nie usuwajmy ich !!! Pozdrawiam, F.M Daewoo Leganza

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.