mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Zmieniona skrzynia biegów Mazdy

Zmieniona skrzynia biegów Mazdy

Zwrotna i przestrzenna Mazda 2 będzie teraz dostępna z nową automatyczno-ręczną pięciobiegową skrzynią biegów (ASM), nowej generacji, która łączy w sobie zalety automatu z elestycznością i mniejszym spalaniem ręcznej skrzyni biegów.

Zmieniona skrzynia biegów Mazdy

W zależności od rynku nowa przekładnia będzie dostępna w wersji Mazda 2 MZI z 1,4-litrowym silnikiem benzynowym lub w wersji Mazda 2 MZ-CD z silnikiem diesla common rail (również 1,4 l).
Nowa skrzynia biegów nie będzie wymagała od kierowcy w każdym wypadku naciskania pedału sprzęgła. Nowy system będzie pokazywał na wyświetlaczu umieszczonym w panelu zmiany biegów aktualny bieg, zarówno przy automatycznym jak i ręcznym trybie. Dźwignia zmiany biegów umieszczona została standardowo. Kierowca chcąc wybrać tryb ręczny przesuwa tylko w lewo z początkowej pozycji dźwignię zmiany biegów, a następnie w czasie jazdy zmienia biegi lekkim ruchem do przodu lub do tyłu. System informuje także, gdy kierowca zamierza zmienić bieg nie dostosowując go do aktualnej prędkości samochodu, co gwarantuje łagodną i precyzyjną zmianę biegów.
System ASM zawiera dodatkowo szereg funkcji, które mają zapewnić optymalną zmianę biegów w specyficznych sytuacjach, takich jak stroma jazda w dół, jazda pod górę, czy z dużym obciążeniem (np. przyczepą), gwałtowne zdjęcie nogi z pedału gazu, ruszanie z jedynki lub na wstecznym.
Tryb automatyczny systemu ASM został zaprojektowany przy współudziale najnowszej technologii, dzięki czemu przy różnych warunkach jezdnych, prędkościach zawsze system wybiera najbardziej optymalny bieg.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!