mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Zmodernizowana gama silników Renault

Zmodernizowana gama silników Renault

Renault wprowadza nowe technologie w konstrukcji silników mając na uwadze rozszerzenie od 1 stycznia 2006 roku normy Euro 4 na wszystkie samochody osobowe oraz małe samochody dostawcze.

Zmodernizowana gama silników Renault

Innowacje te mają wpłynąć na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń takich jak tlenek węgla (CO), niespalone węglowodory (HC), tlenki azotu (NOx) oraz cząstki stałe w silnikach wysokoprężnych. W nowej gamie silników wysokoprężnych Renault zastosowano takie rozwiązania techniczne jak: turbosprężarkę o zmiennej geometrii, recyrkulację gazów spalinowych (układ EGR) sterowaną elektronicznie z systemem chłodzenia gazów, podwyższone ciśnienie wtrysku (układ Common Rail 1600 barów), wielokrotny wtrysk piezoelektryczny (do 5 wtrysków w jednym cyklu w zależności od warunków pracy silnika), optymalnie dobrany kształt komory spalania oraz samoczynnie regenerujący się filtr cząstek stałych (FAP).

Od końca tego roku zmodernizowana gama jednostek napędowych spełniających normę Euro 4 znajdzie się w ofercie Renault. Trzy najważniejsze nowości techniczne to:

Wprowadzenie do sprzedaży nowego silnika 2.0 dCi wyposażonego we wszystkie wyżej wymienione rozwiązania techniczne. Będzie on oferowany w dwóch poziomach mocy, a jednostka o mocy 175 KM z samoczynnie regenerującym filtrem cząstek stałych zapewnia jeden z najwyższych poziomów osiągów w tej kategorii. Silnik ten jest montowany w Nowej Lagunie.

Wersja 130 KM silnika 1.9 dCi. Jednostka ta, wyposażona w samoczynnie regenerujący się filtr cząstek stałych jest dostępna w modelach Megane, Scenic, Grand Scenic i Nowa Laguna. Ta wersja może współpracować z automatyczną skrzynią biegów Proactive ze sterowaniem impulsowym (DPO).

Silnik 1.5 dCi 105 KM, współpracujący z obecnie oferowaną skrzynią mechaniczną 6-biegową, jest wyposażony w najnowsze rozwiązania techniczne występujące w silnikach wysokoprężnych, dzięki czemu prezentuje najwyższy poziom na rynku. Jest on oferowany w modelach Modus, Megane, Scenic, Grand Scenic oraz Clio III.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross