mojeauto.pl > motogazeta > Technika > "Autonomiczne" Audi SQ5 od Delphi przejechało USA w poprzek

"Autonomiczne" Audi SQ5 od Delphi przejechało USA w poprzek

Samodzielnie jeżdżące samochody pojawiają się już na publicznych drogach. Słynne testy Google Cara nadal trwają w Kalifornii, a przygotowane przez Delphi Audi SQ5 właśnie samodzielnie przemierzyło całe Stany Zjednoczone - od wybrzeża do wybrzeża.

Amerykańska korporacja Delphi, zajmująca się dostarczaniem technologii w przemyśle motoryzacyjnym, 22 marca rozpoczęła swoją pierwszą "autonomiczną" podróż. Jej głównym bohaterem było odpowiednio uzbrojone Audi SQ5, które z 4-osobową załogą "awaryjnych" kierowców wyruszyło z San Francisco z ustawioną w systemie nawigacji destynacją: New York City.

Po dziewięciu dniach cel został osiągnięty. Zespół Delphi przejechał prawie 5,5 tysiąca kilometrów, przekraczając granice 15 stanów i, co najważniejsze, 99% wycieczki odbył nie dotykając kierownicy. SUV Audi radził sobie z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi, remontami dróg i agresywnymi kierowcami. Jedyne sytuacje, w których człowiek musiał interweniować to bardzo skomplikowane zmiany w organizacji ruchu, spowodowane przebudową dróg.


"Nasz pojazd poradził sobie wyjątkowo dobrze podczas tej wyprawy, przekraczając nasze oczekiwania. Wiedza, którą zapewniła nam ta wycieczka pomoże usprawnić nasze istniejące rozwiązania i przyspieszyć rozwój przyszłych produktów, które pozwolą nam dostarczyć klientom niespotykane w przemyśle motoryzacyjnym technologie" - zachwala udany eksperyment Jeff Owens z Delphi.

Podczas podróży z zachodniego na wschodnie wybrzeże, "autonomiczne" SQ5 zebrało ponad 3 terabajty danych, które będą teraz analizowane, by system automatycznej jazdy ulepszyć. Eksperyment pokazuje, że technologia jest już bardzo zaawansowana i jeszcze tylko kilka małych kroków, a za kierownicą będziemy mogli rozsiąść się z gazetą.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi Q5
Audi Q5
Cena podstawowa już od: 159 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Premiery 2017-07-13

W Poznaniu rozbito nowe Audi RS6 | Film

auto motor i sport 2015-05-27

W Poznaniu zostało rozbite nowe Audi RS6. Aż przykro patrzeć na to zdarzenie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross