mojeauto.pl > motogazeta > Technika > "Autonomiczne" Audi SQ5 od Delphi przejechało USA w poprzek

"Autonomiczne" Audi SQ5 od Delphi przejechało USA w poprzek

Samodzielnie jeżdżące samochody pojawiają się już na publicznych drogach. Słynne testy Google Cara nadal trwają w Kalifornii, a przygotowane przez Delphi Audi SQ5 właśnie samodzielnie przemierzyło całe Stany Zjednoczone - od wybrzeża do wybrzeża.

Amerykańska korporacja Delphi, zajmująca się dostarczaniem technologii w przemyśle motoryzacyjnym, 22 marca rozpoczęła swoją pierwszą "autonomiczną" podróż. Jej głównym bohaterem było odpowiednio uzbrojone Audi SQ5, które z 4-osobową załogą "awaryjnych" kierowców wyruszyło z San Francisco z ustawioną w systemie nawigacji destynacją: New York City.

Po dziewięciu dniach cel został osiągnięty. Zespół Delphi przejechał prawie 5,5 tysiąca kilometrów, przekraczając granice 15 stanów i, co najważniejsze, 99% wycieczki odbył nie dotykając kierownicy. SUV Audi radził sobie z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi, remontami dróg i agresywnymi kierowcami. Jedyne sytuacje, w których człowiek musiał interweniować to bardzo skomplikowane zmiany w organizacji ruchu, spowodowane przebudową dróg.


"Nasz pojazd poradził sobie wyjątkowo dobrze podczas tej wyprawy, przekraczając nasze oczekiwania. Wiedza, którą zapewniła nam ta wycieczka pomoże usprawnić nasze istniejące rozwiązania i przyspieszyć rozwój przyszłych produktów, które pozwolą nam dostarczyć klientom niespotykane w przemyśle motoryzacyjnym technologie" - zachwala udany eksperyment Jeff Owens z Delphi.

Podczas podróży z zachodniego na wschodnie wybrzeże, "autonomiczne" SQ5 zebrało ponad 3 terabajty danych, które będą teraz analizowane, by system automatycznej jazdy ulepszyć. Eksperyment pokazuje, że technologia jest już bardzo zaawansowana i jeszcze tylko kilka małych kroków, a za kierownicą będziemy mogli rozsiąść się z gazetą.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi Q5
Audi Q5
Cena podstawowa już od: 179 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Uchwycono na zdjęciach nowe Audi A4 2016

auto motor i sport 2015-03-30

Nowe Audi A4 zostało przyłapane przed oficjalną premierą. Pokazano tylko przednią lampę oraz część wnętrza.

E-diesel od Audi: Próba zakończona sukcesem

auto motor i sport 2015-04-22

Alternatywne źródła napędu wypierają powoli tradycyjne silniki zasilane paliwem. Dzieję się to bardzo wolne, ale cały czas do przodu. Audi postanowiło pójść trochę innym torem i popracować nad stworzeniem własnego paliwa. Prace właśnie ukończono.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX przeszła face lifting, który wprowadził kilka istotnych zmian w napędzie samochodu. Jest teraz bardziej zwinny na torze, pokonując okrążenie toru testowego szybciej niż dotychczasowy model.