mojeauto.pl > motogazeta > Technika > "Autonomiczne" Audi SQ5 od Delphi przejechało USA w poprzek

"Autonomiczne" Audi SQ5 od Delphi przejechało USA w poprzek

Samodzielnie jeżdżące samochody pojawiają się już na publicznych drogach. Słynne testy Google Cara nadal trwają w Kalifornii, a przygotowane przez Delphi Audi SQ5 właśnie samodzielnie przemierzyło całe Stany Zjednoczone - od wybrzeża do wybrzeża.

Amerykańska korporacja Delphi, zajmująca się dostarczaniem technologii w przemyśle motoryzacyjnym, 22 marca rozpoczęła swoją pierwszą "autonomiczną" podróż. Jej głównym bohaterem było odpowiednio uzbrojone Audi SQ5, które z 4-osobową załogą "awaryjnych" kierowców wyruszyło z San Francisco z ustawioną w systemie nawigacji destynacją: New York City.

Po dziewięciu dniach cel został osiągnięty. Zespół Delphi przejechał prawie 5,5 tysiąca kilometrów, przekraczając granice 15 stanów i, co najważniejsze, 99% wycieczki odbył nie dotykając kierownicy. SUV Audi radził sobie z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi, remontami dróg i agresywnymi kierowcami. Jedyne sytuacje, w których człowiek musiał interweniować to bardzo skomplikowane zmiany w organizacji ruchu, spowodowane przebudową dróg.


"Nasz pojazd poradził sobie wyjątkowo dobrze podczas tej wyprawy, przekraczając nasze oczekiwania. Wiedza, którą zapewniła nam ta wycieczka pomoże usprawnić nasze istniejące rozwiązania i przyspieszyć rozwój przyszłych produktów, które pozwolą nam dostarczyć klientom niespotykane w przemyśle motoryzacyjnym technologie" - zachwala udany eksperyment Jeff Owens z Delphi.

Podczas podróży z zachodniego na wschodnie wybrzeże, "autonomiczne" SQ5 zebrało ponad 3 terabajty danych, które będą teraz analizowane, by system automatycznej jazdy ulepszyć. Eksperyment pokazuje, że technologia jest już bardzo zaawansowana i jeszcze tylko kilka małych kroków, a za kierownicą będziemy mogli rozsiąść się z gazetą.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi Q5
Audi Q5
Cena podstawowa już od: 159 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii

Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze...

Aktualności 2017-06-16

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Toyota RAV4 Hybrid Selection – specjalna wersja w salonach
Japoński SUV będzie teraz dostępny w polskich salonach w nowej wersji Selection. Klienci będą mogli wybierać spośród dwóch specjalnych kolorów nadwozia oraz cieszyć się bogatym wyposażeniem.