mojeauto.pl > motogazeta > Technika > "KERS" w BMW M5?

"KERS" w BMW M5?

W niedalekich planach bawarskiego producenta samochodów jest przewidziane wprowadzenie systemu odzyskiwania energii kinetycznej, który jest podobny do tego który wykorzystują kierowcy Formuły 1.

System, który trafi pod maskę przyszłej generacji BMW M5 będzie wykorzystywał energię, która do tej pory była marnowana. Dzięki wykorzystywaniu energii skumulowanej w akumulatorach samochód będzie bardziej wydajny, a działanie samego systemu będzie w dużo mniejszym stopniu zależne od silnika spalinowego.

Według doniesień zagranicznego magazynu system będzie inspirowany działaniem tego, z którym problemy mają kierowcy Formuły 1. Za pomocą specjalnego przycisku będzie można podnieść osiągi jednostki napędowej. Przy okazji system pozwoli oszczędzać paliwo. Podczas jazdy miejskiej będzie odłączał niektóre cylindry silnika spalinowego i przy okazji będzie wspomagany przez system start&stop.

Prawdopodobnie nowa technologia zostanie sprzężona z silnikiem V8 o pojemności 4,4 litra, który jest obecnie wykorzystywany w BMW X5M. W nowym BMW M5 pojawi się ośmiostopniowa skrzynia dwusprzęgłowa. Debiut kolejnej generacji BMW M5 został zaplanowany za dwa lata.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 5
BMW Seria 5
Cena podstawowa już od: 212 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

aaa 2009-06-24

Nie wiem czy będzie KERS, ale na nieszczęście fanów silników atmosferycznych, nowe M5 będzie doładowane. Nie wiem czy znajdzie się tam silnik z X5M czy V10 z turbiną, ale na pewno podejrzany prototyp miał silnik doładowany. Inna sprawa, że to może być zwyczajny muł testowy, a w środku testuje się coś niezwiązanego z M5 albo nawet serią 5.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.