mojeauto.pl > motogazeta > Technika > "Klima" z Polski do Audi Q7

"Klima" z Polski do Audi Q7

W bieżącym roku w salonach pojawił się pierwszy luksusowy SUV ze stajni Audi - model Q7 - oferujący użytkownikom opcję wyposażenia, której większość konkurentów nie posiada, a mianowicie czterostrefową, w pełni automatyczną klimatyzację. Unikalny system, zaprojektowany wspólnie przez Delphi i Audi produkowany jest w zakładach Delphi w Polsce.

System klimatyzacji oparty jest na oddzielnych przednich i tylnych modułach ogrzewania, wentylacji i chłodzenia (HVAC) z niezależnym sterowaniem dla każdej strefy. Audi Q7 można kupić w USA i w Europie.

"Komfort to subiektywne uczucie. Każdy z nas inaczej reaguje na chłód, gorąco i ruchy powietrza. Poziom autonomii, jaki zapewnia nasz czterostrefowy moduł HVAC, jest funkcją, której bardzo domaga się rynek" – mówi Marshall Andrews, dyrektor linii produktowej klimatyzacji i chłodzenia układu napędowego w Delphi Thermal Systems. "Daje możliwość regulacji temperatury oraz przepływu i dystrybucji powietrza, zapewniając każdemu pasażerowi tego wspaniałego pojazdu zindywidualizowany komfort cieplny" - dodaje Andrews.

Czterostrefowa klimatyzacja jest w Audi Q7 dodatkiem opcjonalnym. Delphi produkuje także dla tego modelu automatyczną klimatyzację dwustrefową – dla kierowcy i pasażera. Aby sprostać wysokim wymaganiom użytkowników Audi Q7 systemy HVAC są wyposażone w doskonałej jakości lekkie wymienniki i parowniki, również produkcji Delphi.

W Audi Q7 zastosowano także opracowane przez Delphi urządzenie odłączające akumulator, chroniące obwody elektryczne przed zwarciem w przypadku kolizji. Zadebiutowało ono w modelu Audi A6 z 2005 roku. W przypadku kolizji niewielki ładunek wybuchowy szybko i bezpiecznie odłącza chronione obwody, takie jak kable łączące akumulator z rozrusznikiem, alternatorem i centrami elektrycznymi.

Czytaj także:

Delphi Krosno dla Audi 2006-07-05

Audi TT z zawieszeniem z Krosna 2006-07-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic