mojeauto.pl > motogazeta > Technika > "Klima" z Polski do Audi Q7

"Klima" z Polski do Audi Q7

W bieżącym roku w salonach pojawił się pierwszy luksusowy SUV ze stajni Audi - model Q7 - oferujący użytkownikom opcję wyposażenia, której większość konkurentów nie posiada, a mianowicie czterostrefową, w pełni automatyczną klimatyzację. Unikalny system, zaprojektowany wspólnie przez Delphi i Audi produkowany jest w zakładach Delphi w Polsce.

System klimatyzacji oparty jest na oddzielnych przednich i tylnych modułach ogrzewania, wentylacji i chłodzenia (HVAC) z niezależnym sterowaniem dla każdej strefy. Audi Q7 można kupić w USA i w Europie.

"Komfort to subiektywne uczucie. Każdy z nas inaczej reaguje na chłód, gorąco i ruchy powietrza. Poziom autonomii, jaki zapewnia nasz czterostrefowy moduł HVAC, jest funkcją, której bardzo domaga się rynek" – mówi Marshall Andrews, dyrektor linii produktowej klimatyzacji i chłodzenia układu napędowego w Delphi Thermal Systems. "Daje możliwość regulacji temperatury oraz przepływu i dystrybucji powietrza, zapewniając każdemu pasażerowi tego wspaniałego pojazdu zindywidualizowany komfort cieplny" - dodaje Andrews.

Czterostrefowa klimatyzacja jest w Audi Q7 dodatkiem opcjonalnym. Delphi produkuje także dla tego modelu automatyczną klimatyzację dwustrefową – dla kierowcy i pasażera. Aby sprostać wysokim wymaganiom użytkowników Audi Q7 systemy HVAC są wyposażone w doskonałej jakości lekkie wymienniki i parowniki, również produkcji Delphi.

W Audi Q7 zastosowano także opracowane przez Delphi urządzenie odłączające akumulator, chroniące obwody elektryczne przed zwarciem w przypadku kolizji. Zadebiutowało ono w modelu Audi A6 z 2005 roku. W przypadku kolizji niewielki ładunek wybuchowy szybko i bezpiecznie odłącza chronione obwody, takie jak kable łączące akumulator z rozrusznikiem, alternatorem i centrami elektrycznymi.

Czytaj także:

Delphi Krosno dla Audi 2006-07-05

Audi TT z zawieszeniem z Krosna 2006-07-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.