Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > "Podwodny" reflektor Helli

"Podwodny" reflektor Helli

Kierowcy pojazdów terenowych, teraz również w Europie, mogą bez zmartwień pokonywać samochodami nieznane przestrzenie z przeszkodami wodnymi do głębokości 1 m.

Reflektor dalekosiężny HydroLux 1000 FF został zaprojektowany w Australii specjalnie dla potrzeb pojazdów off-roadowych i ratowniczych. Nowej lampy HydroLux 1000 FF nie uszkodzą ani woda, ani kurz, ani błoto dzięki wykonanej z najwyższą precyzją obudowie z odlewu oraz opatentowanemu przez Hellę systemu izobarycznych komór. Zapobiega on penetrowaniu elementów optycznych, gdy pojazd pokonuje rzeki, a także umożliwia szybki dostęp do lampy (dla potrzeb serwisowych) bez konieczności uszkodzenia uszczelnień. Aby zapewnić maksymalną odporność na korozję i najlepsze mechaniczne zabezpieczenie, Hella skonstruowała wspornik lampy ze specjalnych stopów. Jednostronne dopasowanie sprawia, że uszczelki osiadają prawidłowo, a podwójne O-ringi i sześciokątne śruby umożliwiają szybką wymianę żarówek.

Lampy HydroLux 1000 FF, które w Europie zostały pokazane po raz pierwszy na targach Motor Show w Essen, będą dostępne w sklepach z częściami zamiennymi i akcesoriami od pierwszego kwartału 2005.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić
Tesla Model S P100D - najszybsze auto, które możesz kupić
Amerykańska Tesla przedstawia Model S z oznaczeniem P100D to obecnie najszybsze auto produkowane seryjnie, które można kupić. P100D przyspiesza do 100 km/h szybciej niż np. Lamborghini Centenario.