mojeauto.pl > motogazeta > Technika > „Samojeżdzący” samochód od Google

„Samojeżdzący” samochód od Google

Potentat w branży internetowej, firma Google, zamierza wejść ze swoimi rozwiązaniami do świata motoryzacji. Wyszukiwarki w systemach multimedialnych już mamy. Teraz przyszedł czas na coś więcej.

„Samojeżdzący” samochód od Google
W ramach misji "rozwiązywania poważnych problemów przy pomocy technologii" Google zamierza stworzyć samochody, które będą mogły poruszać się w sposób całkowicie niezależny od kierowcy. Ma to pozwolić na uczynienie jazdy jeszcze bezpieczniejszej.

Zanim takie auto wyruszy w drogę przy pomocy nawigacji satelitarnej określi drogę oraz sprawdzi jakie utrudnienia mogą na niej wystąpić. Przy pomocy sensorów takich jak kamery wideo, laserowe radary, czujniki i odległościomierze samochód będzie poruszał się po drodze. Dla dodatkowego bezpieczeństwa kierowca lub operator sterujący samochodem będzie mógł monitorować sytuację i w każdej chwili zareagować.

Google liczy na to, że testowane przez firmę urządzenia pomogą w niedalekiej przyszłości ograniczyć liczbę śmiertelnych wypadków. Przynajmniej o połowę.

Podobne wiadomości:

Samochody Google pojawią się na drogach

Samochody Google pojawią się na drogach

Aktualności 2015-05-18

Amerykanie akceptują autonomiczne samochody

Amerykanie akceptują autonomiczne samochody

Technika 2016-02-12

Komentuj:

~robin 2010-10-21

miało by to sens - jeżeli WSZYSTKIE samochody na drodze będą wyposażone w takie czujniki i będą się mogły ze sobą komunikować - inaczej - ciężkie do wykonania ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.