mojeauto.pl > motogazeta > Technika > „Samojeżdzący” samochód od Google

„Samojeżdzący” samochód od Google

Potentat w branży internetowej, firma Google, zamierza wejść ze swoimi rozwiązaniami do świata motoryzacji. Wyszukiwarki w systemach multimedialnych już mamy. Teraz przyszedł czas na coś więcej.

„Samojeżdzący” samochód od Google
W ramach misji "rozwiązywania poważnych problemów przy pomocy technologii" Google zamierza stworzyć samochody, które będą mogły poruszać się w sposób całkowicie niezależny od kierowcy. Ma to pozwolić na uczynienie jazdy jeszcze bezpieczniejszej.

Zanim takie auto wyruszy w drogę przy pomocy nawigacji satelitarnej określi drogę oraz sprawdzi jakie utrudnienia mogą na niej wystąpić. Przy pomocy sensorów takich jak kamery wideo, laserowe radary, czujniki i odległościomierze samochód będzie poruszał się po drodze. Dla dodatkowego bezpieczeństwa kierowca lub operator sterujący samochodem będzie mógł monitorować sytuację i w każdej chwili zareagować.

Google liczy na to, że testowane przez firmę urządzenia pomogą w niedalekiej przyszłości ograniczyć liczbę śmiertelnych wypadków. Przynajmniej o połowę.

Podobne wiadomości:

Hyundai rozmawia z Google

Hyundai rozmawia z Google

Technika 2016-08-18

Amerykanie akceptują autonomiczne samochody

Amerykanie akceptują autonomiczne samochody

Technika 2016-02-12

Komentuj:

~robin 2010-10-21

miało by to sens - jeżeli WSZYSTKIE samochody na drodze będą wyposażone w takie czujniki i będą się mogły ze sobą komunikować - inaczej - ciężkie do wykonania ...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wielkie stolice zakażą Diesli
Wielkie stolice zakażą Diesli
Paryż, Madryt, Ateny i Meksyk będą pierwszymi metropoliami, które zabronią wjazdu samochodom z silnikami Diesla. To efekt szczytu C40, gdzie przedstawiciele największych miast z całego świata dyskutowali na temat zmian klimatycznych i zanieczyszczenia powietrza.