mojeauto.pl > motogazeta > Technika > "Zielony plastik" w Mitsubishi

"Zielony plastik" w Mitsubishi

Mitsubishi Motors we współpracy z Instytutem Technologii Przemysłowej Aichi opracował ekologiczny materiał ograniczający emisję CO2, który będzie montowany wewnątrz nowych samochodów.

Materiał ten otrzymał nazwę "zielony plastik". Na początek zostanie użyty w nowym modelu z segmentu mini, który będzie wprowadzony na rynek japoński w 2007 roku. PBS, czyli główny składnik materiału jest żywicą składającą się z kwasu bursztynowego, otrzymywanego w procesie fermentacji cukru otrzymanego z trzciny lub zboża. Jej drugim składnikiem bazowym jest glikol butylenowy. Zawarte w nowym materiale włókno bambusa ma za zadanie zwiększyć sztywność i wytrzymałość. 

Mitsubishi ma w planach promocję rozwoju materiałów przyjaznych dla środowiska.
Mają one zastąpić stosowane do tej pory materiały takie jak żywice oparte na ropie naftowej oraz płycie pilśniowej. Podczas produkcji nowego tworzywa emisja CO2
może zostać zmniejszona o 50 procent w porównaniu do standardowego materiału.

Koncern zajmuje się także rozwojem innych technologii środowiskowych, takich jak koncepcja MIEV, czyli pojazd napędzany silniczkami umieszczonymi w kołach. Pracuje również nad technologiami poprawiającymi komfort. Jedną z nich jest certyfikowany materiał na fotele, a także bio-filtr z podsufitką, pochłaniający zapachy.

Dowiedz się więcej o marce Mitsubishi

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.