mojeauto.pl > motogazeta > Technika > iPhone zatrzyma samochód

iPhone zatrzyma samochód

Problem z kierowcami, którzy powodują wypadki, bo są zajęci korzystaniem z telefonu robi się coraz większy. Firma Apple pracuje nad patentem, który uniemożliwi używanie telefonu podczas jazdy.

iPhone zatrzyma samochód
Apple zgłosiło patent, który będzie blokował dostęp do iPhone`a w momencie, gdy kierowca będzie prowadził samochód. Rozwiązanie będzie wykorzystywać do tego odbiornik GPS, położenie nadajników telefonicznych, a także aparat w telefonie. Podobno nie będzie potrzebne do tego dodatkowe oprogramowanie. 

W przyszłości samochody mają być wyposażone w nadajniki, które będą wysyłać do telefonu informację i blokować go na czas jazdy. Na razie amerykańska firma nie zdradza szczegółów rozwiązania, ale można się spodziewać, że niebawem pojawi się ono w telefonach. 

Według najnowszych badań korzystanie z telefonu jest powodem prawie jednej trzeciej wypadków powodowanych w Stanach Zjednoczonych. Ryzyko dotyczy przede wszystkim młodych kierowców, w wieku od 18 do 24 lat.

Tematy w artykule: telefon iPhone telefon komórkowy

Podobne wiadomości:

Skoda Phonebox - ładowanie bezprzewodowe w Octavii i Superbie

Skoda Phonebox - ładowanie bezprzewodowe w...

Technika 2016-02-26

BMW EnLighten -

BMW EnLighten - "zielona fala" z iPhone'a

Technika 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Continental opracował nowy wyświetlacz HUD
Firma Continental kojarzona dotąd głównie z produkcji ogumienia rozpoczyna seryjną produkcję wyświetlaczy typu HUD przeznaczonych dla samochodów ze stromo nachyloną przednią szybą. Rozwiązanie trafi do nowych modeli Mazdy.