mojeauto.pl > motogazeta > Technika > iPhone zatrzyma samochód

iPhone zatrzyma samochód

Problem z kierowcami, którzy powodują wypadki, bo są zajęci korzystaniem z telefonu robi się coraz większy. Firma Apple pracuje nad patentem, który uniemożliwi używanie telefonu podczas jazdy.

iPhone zatrzyma samochód
Apple zgłosiło patent, który będzie blokował dostęp do iPhone`a w momencie, gdy kierowca będzie prowadził samochód. Rozwiązanie będzie wykorzystywać do tego odbiornik GPS, położenie nadajników telefonicznych, a także aparat w telefonie. Podobno nie będzie potrzebne do tego dodatkowe oprogramowanie. 

W przyszłości samochody mają być wyposażone w nadajniki, które będą wysyłać do telefonu informację i blokować go na czas jazdy. Na razie amerykańska firma nie zdradza szczegółów rozwiązania, ale można się spodziewać, że niebawem pojawi się ono w telefonach. 

Według najnowszych badań korzystanie z telefonu jest powodem prawie jednej trzeciej wypadków powodowanych w Stanach Zjednoczonych. Ryzyko dotyczy przede wszystkim młodych kierowców, w wieku od 18 do 24 lat.

Tematy w artykule: telefon iPhone telefon komórkowy

Podobne wiadomości:

Skoda Phonebox - ładowanie bezprzewodowe w Octavii i Superbie

Skoda Phonebox - ładowanie bezprzewodowe w...

Technika 2016-02-26

BMW EnLighten -

BMW EnLighten - "zielona fala" z iPhone'a

Technika 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech