mojeauto.pl > motogazeta > Testy samochodów > Mazda3 sedan: video-test

Mazda3 sedan: video-test

Tylko kilku producentów ma w swojej ofercie w segmencie C auto z nadwoziem sedan. W tym gronie znajduje się również Mazda, która nie tak dawno przedstawiła nową generację „trójki”, dostępną ponadto także jako hatchback.  Gdy Peugeot z modelem 308 tworzy „francuską wersję” Golfa, to Japończycy idą całkiem odmienną drogą i to z zadziwiająco dobrym skutkiem. 

Mazda3 sedan: video-test
Mazda 3 zaskakuje wieloma elementami. Zaczynając od wyglądu i jakości wnętrza, przez bardzo dobre właściwości jezdne, aż na oszczędnym silniku kończąc. Wersja sedan swoją stylistyką i wyglądem w segmencie ustępuje jedynie modelowi ze Stuttgartu. Gdy obcujesz z tym autem, czujesz, jak wielki nakład pracy włożyli w nowy model inżynierowie i projektanci japońscy, by stworzyć poważnego zawodnika w segmencie C. 
 
"Trójka" to trzeci model w gamie Mazdy, który charakteryzuje nowy język projektowania - "Kodo - dusza, ruchu". Odkładając na bok marketingową gadkę, można pokusić się o stwierdzenie, że Mazda pokazała coś, co nie tak dawno Ford nazwał "Kinetic design". Myśl przewodnia jest taka sama: stworzyć design, który przede wszystkim cechuje dynamiczne przejście linii nadwozia i w pewien sposób daje wrażenie samochodu będącego cały czas w ruchu. Efekt jest taki, że kompaktowa Mazda to jedno z najładniejszych aut w segmencie. 
 
W Polsce "trójka" jest oferowana w czterech poziomach wyposażenia. Pod maską może pracować jeden z dwóch silników benzynowych. Oba to nowe konstrukcje SkyActive-G. Słabszy 1.5 l dostarcza 100 KM mocy, większy, dwulitrowy, to gwarancja 120 KM. Jeśli patrzeć z perspektywy fana jednostek Diesla, wadą jest brak w ofercie silnika wysokoprężnego.  

Poprzednik nie zachwycał wyglądem wnętrza. Jego następca sprawia, że wiele osób wsiadając będzie zdziwionych, że zaprosiliśmy ich do auta japońskiego. Nikt z pasażerów nie powinien narzekać na ilość miejsca nawet na tylnej kanapie. Wnętrze nowej Mazdy3 to duży skok w porównaniu do poprzedniczki. To jeden z asów, którym Mazda chce rozpocząć grę w segmencie premium. Sprawdźcie nasz test wideo, w którym szukamy odpowiedzi na pytanie: czy Mazda nie rzuca słów na wiatr?
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 3 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda3 Mazda 3 test

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando