mojeauto.pl > motogazeta > Testy samochodów > Mazda3 sedan: video-test

Mazda3 sedan: video-test

Tylko kilku producentów ma w swojej ofercie w segmencie C auto z nadwoziem sedan. W tym gronie znajduje się również Mazda, która nie tak dawno przedstawiła nową generację „trójki”, dostępną ponadto także jako hatchback.  Gdy Peugeot z modelem 308 tworzy „francuską wersję” Golfa, to Japończycy idą całkiem odmienną drogą i to z zadziwiająco dobrym skutkiem. 

Mazda3 sedan: video-test
Mazda 3 zaskakuje wieloma elementami. Zaczynając od wyglądu i jakości wnętrza, przez bardzo dobre właściwości jezdne, aż na oszczędnym silniku kończąc. Wersja sedan swoją stylistyką i wyglądem w segmencie ustępuje jedynie modelowi ze Stuttgartu. Gdy obcujesz z tym autem, czujesz, jak wielki nakład pracy włożyli w nowy model inżynierowie i projektanci japońscy, by stworzyć poważnego zawodnika w segmencie C. 
 
"Trójka" to trzeci model w gamie Mazdy, który charakteryzuje nowy język projektowania - "Kodo - dusza, ruchu". Odkładając na bok marketingową gadkę, można pokusić się o stwierdzenie, że Mazda pokazała coś, co nie tak dawno Ford nazwał "Kinetic design". Myśl przewodnia jest taka sama: stworzyć design, który przede wszystkim cechuje dynamiczne przejście linii nadwozia i w pewien sposób daje wrażenie samochodu będącego cały czas w ruchu. Efekt jest taki, że kompaktowa Mazda to jedno z najładniejszych aut w segmencie. 
 
W Polsce "trójka" jest oferowana w czterech poziomach wyposażenia. Pod maską może pracować jeden z dwóch silników benzynowych. Oba to nowe konstrukcje SkyActive-G. Słabszy 1.5 l dostarcza 100 KM mocy, większy, dwulitrowy, to gwarancja 120 KM. Jeśli patrzeć z perspektywy fana jednostek Diesla, wadą jest brak w ofercie silnika wysokoprężnego.  

Poprzednik nie zachwycał wyglądem wnętrza. Jego następca sprawia, że wiele osób wsiadając będzie zdziwionych, że zaprosiliśmy ich do auta japońskiego. Nikt z pasażerów nie powinien narzekać na ilość miejsca nawet na tylnej kanapie. Wnętrze nowej Mazdy3 to duży skok w porównaniu do poprzedniczki. To jeden z asów, którym Mazda chce rozpocząć grę w segmencie premium. Sprawdźcie nasz test wideo, w którym szukamy odpowiedzi na pytanie: czy Mazda nie rzuca słów na wiatr?
 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda 3 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda3 Mazda 3 test

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.