mojeauto.pl > motogazeta > Testy samochodów > Toyota Mirai - TEST WIDEO

Toyota Mirai - TEST WIDEO

W tym samochodzie zamiast charakterystycznej czarnej chmurki z wydechu może się wydobyć co najwyżej woda, którą podobno można wypić. Mirai oznacza po japońsku przyszłość, a przyszłość motoryzacji ma stać właśnie pod znakiem wodoru. Czy to się uda?

Toyota Mirai - TEST WIDEO

Kiedy Toyota wprowadzała na rynek hybrydowy model Prius, branża motoryzacyjna traktowała tą rewolucję z lekkim dystansem. Teraz z perspektywy możemy oceniać to jako dobry ruch. Po raz kolejny japoński koncern zamierza przybliżyć szerszej publiczności swoją wizję przyszłości w motoryzacji, jaką jest model Mirai.

Toyota Mirai to samochód o napędzie elektrycznym, który prąd generuje z wodoru. Emisja spalin jest zerowa - z rury wydechowej auta wydobywa się jedynie para wodna. Zasięg na jednym tankowaniu zbiorników przekracza 500 km, a jednostka napędowa dostarcza 153 KM maksymalnej mocy, która wystarcza do codziennej jazdy. Toyota jest bardzo pewna swoich rozwiązań. Na nowatorski układ napędowy daje 8-letnią gwarancję z limitem 160 000 km.

Wodór jest paliwem, które można pozyskać zarówno z zasobów naturalnych oraz np. z przetwarzania odpadów ściekowych. Można go także pozyskiwać z wody, w tym poprzez wykorzystanie energii odnawialnej, pochodzącej z elektrowni słonecznych lub wiatrowych.

Co ważne, wodór ma wyraźnie większą od współczesnych akumulatorów gęstość energetyczną, do tego można go relatywnie łatwo przechowywać i transportować.

Jedynym problemem odnośnie modelu Mirai jest dość wysoka cena (w Niemczech od 66 tys. euro) oraz słabo rozwinięta sieć stacji tankowania wodoru.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia testu wideo Toyoty Mirai.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Mirai

Podobne wiadomości:

Będzie następca Subaru BRZ i Toyoty GT 86

auto motor i sport 2015-11-09

Subaru razem z Toyotą ponownie łączą siły. Obie marki raz jeszcze spróbują zwojować rynek, tworząc następców dla modeli GT 86 i BRZ. A do tego Japończycy mają pracować nad napędem hybrydowym typu plug-in. Sprawdź czy to tylko plotka, czy realny krok naprzód.

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

~olech 2015-11-26

a więc tak. wodę z mirai można wykorzystać, ma 154 KM, sedan,k tóry ma dużą przestrzeń z przodu i z tyłu a i wygląd ma zachwycający. jeden jedyny minus, nie ma gdzie go tankować w pl. jeżeli przyspieszą ich budowę to kupców nie ptzeba bd szukać ze świecą. sami się zajdą.

~zadowolony 2015-11-24

Nie podobno można wypić, tylko na pewno można wypić. Dzisiaj na Fleet Market można było "zdegustować" tę wodę zaraz po tym jak zrobili to reprezentanci z Toyoty, także mamy jak najbardziej czystą spalinę w Mirai o ile można ją określić mianem spaliny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross