mojeauto.pl > motogazeta > Testy samochodów > Volkswagen e-Golf: Test video

Volkswagen e-Golf: Test video

Pierwsze samochody elektryczne śmigały po drogach Europy już ponad 100 lat temu. Jednak ewolucja tego typu napędu trwała dość długo. Dzisiaj w wielu krajach "wtyczkowozy" stają się popularnym środkiem transportu, ale pod warunkiem że rząd danego państwa przewidział dopłaty do ich zakupu - w innym wypadku ich kupno jest ekonomicznie nieopłacalne. W naszym teście sprawdzamy elektryczną wersję najpopularniejszego auta Europy - Volkswagena e-Golfa.

Volkswagen e-Golf: Test video
Gdyby nie dumne napisy na jego karoserii, większość osób nawet nie zorientowałaby się, że stoi przed nimi Golf z elektrycznym napędem. Auto od wersji spalinowych różni się jedynie detalami: inne zderzaki czy alufelgi robią dobre wrażenie i e-Golf prezentuje się nawet lepiej. Ciężko jednak uwierzyć, że przed nami stoi auto przyszłości.

Wszystko jednak na to wskazuje, bo coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin zmuszają producentów do poszerzania oferty "elektryków". A znając zamiłowanie Europejczyków do tradycyjnych rozwiązań, zapewne chętnie przesiądą się ze spalinowych Golfów do tych z cicho szumiącym napędem elektrycznym. Nie będą się musieli długo przyzwyczajać, bo nawet wnętrze jest praktycznie identyczne, jak w wersjach konwencjonalnych. Pamiętać trzeba jedynie o relatywnie niedużym zasięgu na jednym ładowaniu baterii (do 190km) i długim ładowaniu baterii do pełna (13h z domowego gniazdka 230V).

Za to e-Golf odwdzięcza się bardzo przyjemną charakterystyką napędu. Co prawda przyspieszenie do 100km/h nie powala na kolana, ale błyskawicznie dostępny moment obrotowy pozwala bardzo sprawnie wyprzedzać i na pierwszych metrach spod świateł zostawić w tyle większość aut z dieslami i benzyniakami. Poza tym to stary, dobry Golf - ze wszystkimi swoimi praktycznymi zaletami.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 67 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Ekstremalne odmiany VW Golfa

auto motor i sport 2015-05-13

Ekstremalne modele Golfa zaprezentowane na zlocie Wörthersee, a także limitowane, szybkie wersje popularnego hatchbacka - to znajdziesz w naszym zestawieniu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.