mojeauto.pl > motogazeta > Testy samochodów > Wielki Test Flotowy

Wielki Test Flotowy

Kto wie najwięcej o samochodach? Dziennikarze motoryzacyjni, mechanicy, taksówkarze, a może inni zawodowi kierowcy? Z pewnością dużą wiedzą i to często na temat różnych marek i modeli mogą wykazać się fleet managerowie.

Wielki Test Flotowy

Do testu flotowego, który jest ostatnim etapem drugiej edycji plebiscytu Samochód Flotowy Roku, zostały zaklasyfikowane modele w wyniku wcześniejszego głosowania, również kierowników flot.


TU znajdziesz pełną galerię z testu.

Modele te zostały podzielone na sześć klas: samochodów małych, średnich, klasy średniej wyższej, klasy luksusowej oraz lekkich samochodów dostawczych oraz samochodów dostawczych.

Najliczniej reprezentowana była klasa średnia, czyli tzw. kompakty, w której do rywalizacji stanęło dziewięć najbardziej popularnych aut na rynku. W obu kategoriach dostawczych było pięć aut, a w najbardziej prestiżowej, luksusowej sześć.

W czasie prób testowych na płycie lotniska sprawdzane były różne elementy jezdne. Od parkowania przodem i tyłem samochodów dostawczych, jazdy slalomem, po próby szybkości oraz hamowania.

Dodatkową trudność podczas jazdy sprawiały warunki pogodowe. Wprawdzie śnieg z płyty lotniska został uprzątnięty, jednak padający deszcz, mocny wiatr i mroźna aura sprawiły, iż kierowcy musieli zwiększyć swoją uwagę, by panować nad autem.

Dwudniowe zmagania fleet managerów wprawdzie już za nami, jednak ostateczne, oficjalne wyniki zostaną ogłoszone dopiero na kwietniowej gali Fleet Awards Polska 2005.

Nominacje do tytułu "Samochód Flotowy roku 2005"

samochód mały:samochód średni:samochód klasa wyższa średnia:

Citroen C3
Fiat Panda
Ford Fiesta
Ford Fusion
Opel Corsa
Skoda Fabia
Toyota Yaris
Volkswagen Polo

Audi A3
BMW Seria 1
Ford Focus
Opel Astra Classic
Opel Astra III
Peugeot 307
Renault Megane II
Skoda Octavia
Toyota Corolla

Audi A4
BMW Seria 3
Ford Mondeo
Opel Vectra
Peugeot 407
Renault Laguna II
Toyota Avensis

samochód luksusowy: lekki samochód dostawczy:samochód dostawczy:

Audi A8
BMW Seria 5
BMW Seria 7
Mercedes Klasa S
Volvo S60
Volvo S80

Fiat Doblo
Opel Combo
Peugeot Partner
Renault Kangoo
Volkswagen Caddy

Ford Transit
Mercedes Sprinter
Mercedes Vito
Opel Vivaro
Volkswagen Transporter

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.