mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 1000-czny Solaris Urbino w krakusce

1000-czny Solaris Urbino w krakusce

W środę w siedzibie krakowskiego MPK odbędzie się uroczyste przekazanie tysięcznego egzemplarza autobusu Solaris Urbino.

1000-czny Solaris Urbino w krakusce

Od momentu kiedy w 1999 roku firma Solaris Bus & Coach z podpoznańskiego Bolechowa zaprezentowała pierwszy egzemplarz autobusu miejskiego Solaris Urbino, fabrykę opuściło już tysiąc takich pojazdów. Jubileuszowy 1000-czny egzemplarz trafił do krakowskiego MPK. "Ogromnie cieszymy się z faktu, że to właśnie po ulicach miasta z tak ogromnymi tradycjami, będzie jeździć tysięczny autobus marki Solaris Urbino. Jest to tym milsza uroczystość, że autobus ten powstał dzięki wspólnej pracy pracowników Solaris Bus & Coach oraz pracowników krakowskiego MPK." – powiedziała Solange Olszewska, wiceprezes Solaris Bus & Coach.

Przypomnijmy, że MPK w Krakowie zamówiło 50 autobusów miejskich Solaris Urbino. Był to efekt przetargu wygranego w ubiegłym roku przez Solaris Bus & Coach. Kluczowym zapisem umowy był wymóg przeprowadzenia końcowego etapu produkcji pojazdów w krakowskim MPK. W związku z tym, w lutym br. grupa 25 pracowników z Krakowa przebywała na szkoleniu w fabryce w podpoznańskim Bolechowie. W trakcie montażu pierwszego autobusu, krakowscy pracownicy pełnili rolę "asystentów" – przy kolejnym prace wykończeniowe prowadzili już samodzielnie, pod okiem kolegów z Solaris Bus & Coach.

Wśród 50 autobusów krakowskiego MPK znalazł się 1000-czny egzemplarz autobusu Solaris Urbino, który opuścił fabrykę w Bolechowie. Autobusy te jeżdżą po drogach Polski oraz kilkunastu państw europejskich.

Solarisy dla krakowskiego MPK wyposażone są w nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne silniki DAF 183c, spełniające standardy czystości spalin EURO III. Symbolem niskopodłogowych autobusów jest zielony jamnik. Specjalnie na tę okazję jego głowę przyozdobiła krakuska. Takie jamniki pojawią się na każdym z 50 krakowskich Solarisów Urbino.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jak przygotować samochód do zimy?
Jak przygotować samochód do zimy?
Większość kierowców przygotowanie auta do zimy rozumie przez zmianę opon na zimowe. Tymczasem obowiązków jest więcej.