mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni

100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni

Leżąca we Wrześni fabryka Volkswagena, w której powstają modele Crafter i MAN, ma powody do świętowania. Zakłady osiągnęły właśnie okrągły wynik 100 tysięcy wyprodukowanych pojazdów.

100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni

W należącej do Volkswagen Poznań fabryce we Wrześni z taśmy produkcyjnej zjechał w minionym tygodniu 100-tysięczny samochód. Był nim Volkswagen Crafter furgon w kolorze czerwonym, wyposażony w silnik 2.0 TDI o mocy 140 KM. Auto trafi do klienta ze Szwajcarii.

- Jestem bardzo dumny ze wspaniałego wyniku osiągniętego przez załogę. Dziś w jeszcze większym stopniu dostosowujemy nasze produkty do potrzeb odbiorców, a dzięki inteligentnym rozwiązaniom ułatwiamy im korzystanie z nich na co dzień – powiedział prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Zakład został wybudowany w rekordowym czasie 23 miesięcy. Rozpoczął pracę w październiku 2016 roku od produkcji Volkswagena Craftera oraz spokrewnionego z nim modelu MAN TGE. Po zakończeniu fazy rozruchu praca w fabryce odbywa się na trzy zmiany. Ponad 70 procent produkcji stanowią pojazdy ze specjalną zabudową, realizujące specyficzne zamówienia klientów.

- Rozpoczynając we wrześniu bieżącego roku pracę na trzy zmiany sprawiliśmy, że zakład osiągnął pełną wydajność. Zakończyła się faza rozruchu fabryki, która może teraz wytwarzać ponad 100 000 samochodów rocznie – stwierdziła dyrektor zakładu, Christiane Engel.

Volkswagen Poznań to największy pracodawca w Wielkopolsce, zatrudniający ponad 11 000 pracowników, w tym 3 400 w fabryce w Białężycach koło Wrześni (50 km na wschód od Poznania). We wrześniu 2018 roku Volkswagen Poznań obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Od 1993 roku wyprodukowano tam trzy miliony samochodów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Crafter
Volkswagen Crafter
Cena podstawowa już od: 111 339 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-4dr.

Podobne wiadomości:

Elektryczny napęd Volkswagena ID.3

Elektryczny napęd Volkswagena ID.3

Technika 2019-11-19

Volkswagen ID. Space Vizzion

Volkswagen ID. Space Vizzion

Aktualności 2019-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
VW walczy ze smogiem
VW walczy ze smogiem
Jego zapowiedź, że do 2050 roku stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla nie jest deklaracją bez pokrycia...