1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. 100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni

100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni

Leżąca we Wrześni fabryka Volkswagena, w której powstają modele Crafter i MAN, ma powody do świętowania. Zakłady osiągnęły właśnie okrągły wynik 100 tysięcy wyprodukowanych pojazdów.

100 tys. aut z fabryki VW we Wrześni

W należącej do Volkswagen Poznań fabryce we Wrześni z taśmy produkcyjnej zjechał w minionym tygodniu 100-tysięczny samochód. Był nim Volkswagen Crafter furgon w kolorze czerwonym, wyposażony w silnik 2.0 TDI o mocy 140 KM. Auto trafi do klienta ze Szwajcarii.

- Jestem bardzo dumny ze wspaniałego wyniku osiągniętego przez załogę. Dziś w jeszcze większym stopniu dostosowujemy nasze produkty do potrzeb odbiorców, a dzięki inteligentnym rozwiązaniom ułatwiamy im korzystanie z nich na co dzień – powiedział prezes Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Zakład został wybudowany w rekordowym czasie 23 miesięcy. Rozpoczął pracę w październiku 2016 roku od produkcji Volkswagena Craftera oraz spokrewnionego z nim modelu MAN TGE. Po zakończeniu fazy rozruchu praca w fabryce odbywa się na trzy zmiany. Ponad 70 procent produkcji stanowią pojazdy ze specjalną zabudową, realizujące specyficzne zamówienia klientów.

- Rozpoczynając we wrześniu bieżącego roku pracę na trzy zmiany sprawiliśmy, że zakład osiągnął pełną wydajność. Zakończyła się faza rozruchu fabryki, która może teraz wytwarzać ponad 100 000 samochodów rocznie – stwierdziła dyrektor zakładu, Christiane Engel.

Volkswagen Poznań to największy pracodawca w Wielkopolsce, zatrudniający ponad 11 000 pracowników, w tym 3 400 w fabryce w Białężycach koło Wrześni (50 km na wschód od Poznania). We wrześniu 2018 roku Volkswagen Poznań obchodził jubileusz 25-lecia istnienia. Od 1993 roku wyprodukowano tam trzy miliony samochodów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Crafter
Volkswagen Crafter
Cena podstawowa już od: 148 989 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. rama-4dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen ID. Buzz - oficjalna premiera

Volkswagen ID. Buzz - oficjalna premiera

Aktualności 2022-03-11

Volkswagen wyprzedził plany - pół miliona elektrycznych ID

Volkswagen wyprzedził plany - pół miliona...

Aktualności 2022-11-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!