mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 nowych fabryk Toyoty

10 nowych fabryk Toyoty

Toyota potwierdza swoją ekspansję produkcyjną. Do końca 2010 japońska marka chce wybudować dziesięć nowych zakładów montażowych i tym samym zwiększyć światową produkcję z obecnych siedmiu do ponad dziesięciu milionów samochodów rocznie.

Nie od wczoraj wiadomo, że Japończycy przymierzają się do zdetronizowania obecnie największego producenta samochodów, amerykańskiego giganta – General Motors. W tych założeniach ma pomóc Toyocie dziesięć nowych montażowni rozsianych po całym świecie.

Jednym z pierwszych, nowych zakładów ma być wybudowany do roku 2009. Będzie się znajdował w amerykańskim stanie Texas. Jeżeli plany zostaną zrealizowanie nowy zakład będzie już ósmą filią produkcyjną Toyoty w Ameryce Północnej.

Dowiedz się więcej o marce Toyota 

Do końca 2010 roku mają powstać kolejne montażownie. W Europie będzie to francuska miejscowość Valenciennes, w której notabene już jest jedna fabryka Toyoty. Kolejne państwa jakie bierze Toyota pod uwagę to między innymi: Rosja, Chiny, Tajlandia i Indie.

Jeżeli plany japońskiego koncernu się powiodą do końca 2010 roku, na całym świecie Toyota będzie w posiadaniu aż 41 fabryk produkujących samochody i montażowni.

Czytaj także:

Gwarancja na milion kilometrów  2006-05-19

Toyota zaprzecza planom 2006-05-16

Toyota w USA z większą autonomią 2006-05-12

Nowa fabryka Toyoty w Europie? 2006-05-08

Będą produkować więcej za granicą 2006-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
UOKiK interweniuje, PZU zmienia praktyki wobec kierowców
Jak informuje UOKiK, firma PZU mogła ograniczać prawo kierowców do wypowiedzenia umowy OC, gdy ci posiadali podwójne ubezpieczenie. PZU zmieni zasady.