mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 170-konny Superb z DSG i 4x4

170-konny Superb z DSG i 4x4

Do tej pory, wybierając najmocniejszą wersję wysokoprężną Skody Superb, można było zamówić albo wariant z automatyczną przekładnią DSG, albo z napędem 4x4. Od teraz flagową Skodę można skonfigurować jednocześnie ze skrzynią DSG i napędem na cztery koła.

170-konny Superb z DSG i 4x4
Takie połączenie, wygodnej ale i szybko działającej przekładni DSG, z układem napędu na obie osie ze sprzęgłem Haldex i najmocniejszym dieslem powinno zapewnić satysfakcjonujące osiągi, wysoki komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a także wciąż stosunkowo niskie koszty eksploatacji.

Jak na razie nie znamy jeszcze dokładnych osiągów tak skofigurowanej Skody Superb. Nie jest znana także cena tej wersji modelu. Najtańszy Superb w tej wersji silnikowej z napędem 4x4 kosztuje obecnie 103.700 zł, zaś za ten sam silnik połączony z 6-stopniową przekładnią DSG trzeba zapłacić od 105.300 zł. Można więc wnioskować, że najtańszy Superb 2.0 TDI 170 KM 4x4 DSG będzie kosztować ok. 110 tys. zł.

Automatyczna skrzynia DSG wyposażona jest w dwa sprzęgła, które niezależnie od trybu pracy – manualnego lub automatycznego – gwarantują płynność i szybkość zmiany biegu. Z kolei układ Haldex czwartej generacji przez większość czasu kieruje moc silnika na przednie koła, dbając o niskie zużycie paliwa. Nieustannie kontrolowane są jednak parametry, takie jak prędkość obrotowa silnika, kąt skrętu kierownicy i przyczepność każdego z kół - tak, aby przez właściwą dystrybucję momentu obrotowego pomiędzy obydwiema osiami zagwarantować kierowcy pełną kontrolę nad samochodem, w każdej chwili i w każdych warunkach drogowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 95 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Mountiaq. Pick-up z Czech

Skoda Mountiaq. Pick-up z Czech

Aktualności 2019-06-07

Toyota Land Cruiser osiągnęła liczbę 10 mln egzemplarzy

Toyota Land Cruiser osiągnęła liczbę 10 mln...

Aktualności 2019-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Bezemisyjne SUV-y Volkswagena
Moda na SUV-y nie przemija, a z prognoz wynika, że ich sprzedaż jeszcze się podwoi w ciągu najbliższych lat. VW nie poprzestaje na tych modelach, które ma w ofercie, lecz wciąż opracowuje nowe.

Nowa fabryka dla Volkswagena ID.3 Nowa fabryka dla Volkswagena ID.3