1. mojeauto.pl >
  2. motogazeta >
  3. Aktualności >
  4. 170-konny Superb z DSG i 4x4

170-konny Superb z DSG i 4x4

Do tej pory, wybierając najmocniejszą wersję wysokoprężną Skody Superb, można było zamówić albo wariant z automatyczną przekładnią DSG, albo z napędem 4x4. Od teraz flagową Skodę można skonfigurować jednocześnie ze skrzynią DSG i napędem na cztery koła.

170-konny Superb z DSG i 4x4
Takie połączenie, wygodnej ale i szybko działającej przekładni DSG, z układem napędu na obie osie ze sprzęgłem Haldex i najmocniejszym dieslem powinno zapewnić satysfakcjonujące osiągi, wysoki komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a także wciąż stosunkowo niskie koszty eksploatacji.

Jak na razie nie znamy jeszcze dokładnych osiągów tak skofigurowanej Skody Superb. Nie jest znana także cena tej wersji modelu. Najtańszy Superb w tej wersji silnikowej z napędem 4x4 kosztuje obecnie 103.700 zł, zaś za ten sam silnik połączony z 6-stopniową przekładnią DSG trzeba zapłacić od 105.300 zł. Można więc wnioskować, że najtańszy Superb 2.0 TDI 170 KM 4x4 DSG będzie kosztować ok. 110 tys. zł.

Automatyczna skrzynia DSG wyposażona jest w dwa sprzęgła, które niezależnie od trybu pracy – manualnego lub automatycznego – gwarantują płynność i szybkość zmiany biegu. Z kolei układ Haldex czwartej generacji przez większość czasu kieruje moc silnika na przednie koła, dbając o niskie zużycie paliwa. Nieustannie kontrolowane są jednak parametry, takie jak prędkość obrotowa silnika, kąt skrętu kierownicy i przyczepność każdego z kół - tak, aby przez właściwą dystrybucję momentu obrotowego pomiędzy obydwiema osiami zagwarantować kierowcy pełną kontrolę nad samochodem, w każdej chwili i w każdych warunkach drogowych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Superb
Skoda Superb
Cena podstawowa już od: 101 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda i Volkswagen wznawiają produkcję aut

Skoda i Volkswagen wznawiają produkcję aut

Aktualności 2020-04-27

Skoda Octavia RS iV – sportowa hybryda

Skoda Octavia RS iV – sportowa hybryda

Premiery 2020-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia Pojazdu
Auta z Niemiec w bezpłatnej usłudze Historia Pojazdu

Bezpłatna usługa Historia Pojazdu pozwala teraz sprawdzić historię samochodów sprowadzanych z Niemiec. To długo wyczekiwana zmiana.

Podkast VW Podkast VW