mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2004 dobry dla Suzuki

2004 dobry dla Suzuki

Początek nowego roku to czas podsumowań, analiz i wyciągania wniosków. W branży motoryzacyjnej, która szczególnie w zeszłym roku poddana została dużej próbie, niektórzy producenci zrealizowali swoje cele.

2004 dobry dla Suzuki

Firma Suzuki Motor Poland podsumowała wyniki za ubiegły rok. Przychody Suzuki w roku 2004 wzrosły o ponad 23% w porównaniu do roku 2003. Wzrost ten jest szczególnie znaczący, gdy uwzględnimy ubiegłoroczny 10% spadek sprzedaży nowych samochodów w Polsce.

Wyniki te cieszą przedstawicieli firmy tym bardziej, że rok 2004 był okresem gruntownej przebudowy sieci dilerskiej. Z grona 36 dilerów (koniec 2003 r.)  w ciągu 2004 r. wybrano 20 najaktywniejszych. Sprzedali oni 2681 samochodów, co oznacza, że osiągnęli oni 88% poziom sprzedaży w stosunku do roku 2003. Udane premiery kolejnych modeli - Ignisa, Liany oraz nie sprzedawanego jeszcze nowego Swifta – najprawdopodobniej wpłynęły na lepsze postrzeganie samochodów Suzuki wśród polskich klientów.

„Krok po kroku, konsekwentnie realizujemy nasze plany. To był pracowity, ale dobry rok. Po pierwsze udało nam się znacząco poprawić wyniki finansowe, po drugie przebudowaliśmy naszą sieć dilerską, co będzie procentować już w tym roku.” – powiedział Harumichi Uto, prezes Suzuki Motor Poland.

Najchętniej kupowanym w ubiegłym roku samochodem Suzuki w Polsce był model Liana. Nadal bardzo dobrze sprzedaje się Grand Vitara, co potwierdza silną pozycję firmy w segmencie aut z napędem na cztery koła. Suzuki ze swoją Grand Vitarą już od dwóch lat znajduje się na 3 miejscu pod względem ilości sprzedanych samochodów |4x4” na naszym rynku. Firma udaje się ciągle osiągać przyrost sprzedanych terenówek - w 2004 roku o 23%.

Wydaje się, że klientom przypadł do gustu także model Ignis, wprowadzony na polski rynek w roku 2004. Planowana na wiosnę tego roku premiera rynkowa nowego Swifta sprawi, że pozycja firmy w segmencie B powinna się jeszcze bardziej umocnić. Do tego firma planuje wzmocnić swoją siec dilerską o jeszcze kilku dobrych dilerów, a więc w tym roku możemy spodziewać się jeszcze lepszego wyniku.


Czytaj więcej o Suzuki:

Suzuki Swift Super 1600

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Zmiany w Audi. Kto zastąpi Brama Schota?
Bram Schot 1 stycznia objął stanowisko prezesa zarządu Audi. Wiemy już, kto zajmie jego poprzednie stanowisko w firmie.